Dolar 33,0491
%0.69
Euro 36,0411
%0.55
Altın 2.565,750
%0.64
Bist-100 11.065,00
%0.37

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir siyasetinde normalleşme adımları: Tugay'dan partilere ziyaret

İzmir siyasetinde normalleşme adımları: Tugay'dan partilere ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, siyasi partileri ziyaret ediyor. Tugay'ın ilk durağı AK Parti İzmir İl Başkanlığı oldu. Tugay AK Parti'nin ardından İYİ Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti. Tugay ardından MHP ve son olarak DEM Parti'yi ziyaret etti.

  • Ege Postası
  • 13.05.2024 - 09:52
  • Güncelleme: 13.05.2024 - 13:54

BERİVAN KAYA/ EGEPOSTASI- 31 Mart yerel seçimlerini kazanarak İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturan Cemil Tugay, bugün İzmir'de siyasi parti temsilcilerini ziyaret ediyor. 

İzmir siyasetinde normalleşme adımları atan Tugay'ın ilk durağı AK Parti İzmir İl Başkanlığı oldu. Başkan Cemil Tugay'a CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu eşlik etti.

Cemil Tugay ve Şenol Aslanoğlu'nu AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Hakan Yıldız ve AK Parti il yöneticileri kapıda karşıladı. Saygılı, CHP heyetini makamında ağırladı. 

"GÖVDEMİZİ ORTAYA KOYACAĞIZ"

Birlikte aşağı inan AK Parti ve CHP heyeti basına açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ise, İzmir’e fayda sağlayacak her konuda tarafların iş birliği içinde olacağını aktardı. AK Partili Saygılı, "Ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Onur duyduk. Samimi ve içten bir görüşme oldu. Şehrimizin kalkınması, problemlerin net ifade edilip çözülmesinde işbirliğinin gelişmesini esas aldık. Biz AK parti olarak yanlarında olacağımızı ifade ettik. Kendileri de birlikte çalışma noktasında hemfikir. Gerek Bakanlıklarımız gerekse Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ve milletvekillerimizle gövdemizi ortaya koyacağız. Şehrimize fayda getireceğine inandığım Cemil Tugay Bey'e sözü bırakıyorum" dedi. 

"TUGAY HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI"

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise, "İzmir'de iletişimi üst seviyede tutarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm Türkiye'ye hem siyasi nezaketi hem de iletişimi İzmir'den yayamaya çalıştık. İzmirliler bu işi başarabilen bir halk. CHP, AK Parti ve diğer partiler ayrımı gözetmeden Büyükşehir Belediye Başkanımız herkesin belediye başkanıdır, herkese eşit hizmet verecektir. Kentin problemlerini birlikte çözmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.

TUGAY'DAN UZLAŞI MESAJI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Bugün AK Parti İl Başkanımız Bilal Saygılı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etmek istedik. Geçirdiğimiz son yerel seçimde herkesin AK Parti'nin yaptığı siyasi tavır bizim açımızdan teşekkürü hak ediyor. Teşekkür ediyorum. Şehrimizin çözülmeyi bekleyen çok sorunu var. Bunlar sadece seçimi kazanan belediye başkanıyla değil, şehrin tüm ilgileriyle birlikte çözülmesi gereken sorunlar. Pek çoğunda uzlaşı gerekiyor. Merkezi hükümeti yöneten bir irade var. Onların da mutlaka süreçte olması gerekiyor. Herkesin katılımıyla, en önemlisi şehrimizde 100 binlerce insanın iradesini temsil eden siyasi partilerin katılımıyla süreci sağlıklı götürmeliyiz. Zaman zaman görüştüğümüz, yardım istediğimiz, İzmir'imizin sorunlarını, Türkiye'mizin sorunlarını çözmek için birlikte çalıştığımız bir dönem olacak. Birbirini incitemeyen, birikimlerimizden yararlanan insanlar olacağız. Biz de üzerimize düşeni yapacağız. İzmir'imize daha güzel güler gelecek. Hayırlı olsun" diye konuştu.

SONRAKİ DURAK İYİ PARTİ

 AK Parti'nin ardından Cemil Tugay İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. 

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan ve İYİ Parti yöneticileri, Tugay ve Aslanoğlu'nu kapıda karşıladı. 25 dakikalık gerçekleşen toplantıda birlik ve dayanışma mesajları verildi. 

"İLETİŞİM İÇERİSİNDE OLACAĞIZ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Bizleri kabul ettiği için teşekkür ediyoruz. Geçirdiğimiz 31 Mart yerel seçim sürecinde kişilik haklarına saldırmadan, birbirimizi incitmedigimiz bir seçim dönemi geçirdik. Buna katkı verdiğiniz için teşekkür etmek istedik. Önümüzde artık yeni bir dönem var 5 sene şehrimize hizmet vermek için çalışacağım. Bu süreçte daha yakın olacağız birbirimize görüşlerimizi aktaracağız. Yapıcı bir tavırla şehrimize hizmet getirmek için iletişim içerisinde olacağız. Ziyaretçimizin esas sebebi bunlar. Bundan sonra göstereceğiz olumlu yaklaşım için şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.

YAPICI ELEŞTİRİ

Tebrik ederek sözlerine başlayan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan, "İzmirimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Şehrimize yakışır beni seçim süreci geçirdik. Bunun için İzmir'deki siyasi partilere teşekkür ediyorum. Biz bu şehirde yaşayan bireyler ve iyi parti ailesi olarak sizleri tebrik ediyoruz. Biz üzerimize ne düşüyorsa, yanlış bulduğmuz şeyleri de yapıcı eleştirerek yanınızda olacağız. 5 yıl boyunca keyifli bir dönem geçirirsiniz. Biz her zaman yanınızdayız" diye konuştu. 

"TÜM İZMİRLİLERİN BAŞKANI"

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ise, "Büyükşehir belediye başkanımız tüm İzmirlilerin başkanıdır. Bizler hemşehriler olarak elimizden geldiği kadarıyla birlik ve beraberlik içerisinde elimizden gelen katkıyı koyacağız. Sizlerin koyacağı katkılar için teşekkür ederim" dedi.

MHP'Lİ ŞAHİN AÇIKLAMA YAPMADI

İYİ Parti’nin ardından Tugay, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’i makamında ziyaret etti. 

"OLUMLU HAVA" 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Bugün MHP’nin İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret ettik. Öncelikle kendilerine kabulleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. İki konu için ziyaret etmek istediğimizi ifade ettik. Birincisi seçim sürecinde siyasi etik değerlere gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ettim. Ve demokratik olgunluk içerisinde geçirdiğimiz bir seçim sürecine verdikleri katkılar için teşekkür ettim. İkincisi ise yeni başladığımız yerel yönetim döneminde onların da katkılarını alarak iş birliği içinde kentimizin sorunlarını çözmek için uzlaşma ve iş birliği arayışımızı, görüş alışverişi sürdürme dileğimizi ilettik ve onlar da olumlu karşıladılar. Bundan sonraki dönemde İzmirlileri temsilen tüm siyasi partilerle kenti yönetmek istiyoruz. Umuyorum bu güzel iş birliği ve olumlu hava kentimize olumlu sonuçlar getirecek. Zaman zaman bir araya gelerek kentimizin sorunlar hakkında konuşarak çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'in hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti. 

 

 
 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.