Dolar 32,9467
%0.22
Euro 35,3487
%0.19
Altın 2.457,510
%0.23
Bist-100 10.680,00
%-0.82

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Saadet Partisi ‘Seninle olur’ kampanyası ile sahalarda

Saadet Partisi ‘Seninle olur’ kampanyası ile sahalarda

“Adil devlet, adil paylaşım seninle olur” sloganıyla yeni bir kampanya başlatan Saadet Partisi; Türkiye genelinde yürüttüğü çalışma ile herkesin sesi olabilmeyi, insanların geçim feryatlarını paylaşmayı ve ülke sorunlarına çözüm önerilerini halka anlatmayı amaçlıyor.

  • Ege Postası
  • 21.07.2022 - 11:48

“Seninle olur” kampanyası kapsamında İzmir’in 20 ilçesinde çalışma planlayan Saadet Partisi İzmir İl Teşkilatı, üzerinde ‘Adil devlet, adil paylaşım seninle olur’ yazılı beyaz tişörtler olan kalabalık bir grup teşkilat üyesi ile ziyaretler ve esnaf taramaları yapacak. İlk ilçe olarak Konak’ın belirlendiği kampanyada, haftada üç ilçede çalışma yapılması ve etkinliğin iki ayda tamamlanması hedefleniyor.

Konak Meydanı’nda yaptığı basın açıklaması ile “Seninle olur” kampanyasının startını veren Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, ülkenin normalleşmeye ve yeni bir anlayışa ihtiyacı olduğunu söyledi. Erduran, “Ülkemiz yakın tarihin en ağır ekonomik buhranını yaşıyor. Artık ekonomik kriz demiyoruz. Çünkü durum kriz halini çoktan aşıp, ekonomik buhran düzeyine geldi maalesef. İktidar Türkiye’yi, neredeyse bütün dersleri zayıf notlarla dolu bir karneye mahkûm ediyor. Dış güçler hamasetini kullanarak bu karnenin konuşulmasını bile istemiyor. Yanlış politikalarında ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular. İnsanımızı geçim sıkıntısına maruz bıraktılar. İşçiyi, esnafı, emekliyi dert sahibi ettiler. Ne sanayicilerde ne de çiftçilerde üretim şevki bırakmadılar. İnsanlarımızı bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır!” diye konuştu. 

Dayatılan koşullara alışmayacağız 

Devletin tüm imkân ve kaynaklarının bir avuç insan tarafından haksızca sömürüldüğünü vurgulayan İl Başkanı Erduran, “Birileri kendini devletin tek sahibi görüp, kendisini desteklemeyen herkesi ise ‘devlet düşmanı’ ilan ediyor. İnsanlarımız pazardan eli boş dönüyor, kirasını ve faturalarını nasıl ödeyeceğini bilemiyor. Gençlerimiz mezun olduktan sonra ailesinin eline bakmaya devam ediyor. Milyonlarca emekli, asgari ücretin bile altında bir emekli aylığı ile geçinmek zorunda kalıyor. Babalar çocuğuna kantinden alacağı simidin parasını hesap ediyor. Böyle bir tabloda, halkın insanca bir yaşam sürdüğünü söylemek mümkün mü? Bugün ülkemizde insanımıza reva görülen bu hayat koşulları insani, vicdani ve ahlaki değildir! İnsanca yaşamak mümkünken, bu koşullara alışmayacağız.” ifadelerini kullandı. 

Bu irade, Saadet Partisi’dir 

Gelinen noktada iktidardan daha iyisini yapacak bir yönetime değil, Türkiye’yi yönetme sorumluluğunu hakkıyla yerine getirecek bir liderliğe ihtiyaç olduğunun altını çizen Mustafa Erduran, şöyle devam etti: “Türkiye’nin yeni hedeflere ve bu hedefleri gerçekleştirecek bir iradeye ihtiyacı vardır. Bu irade, Saadet Partisi’dir. İsrafa, yolsuzluklara, kayırmacılığa son vereceğiz. Rant, asfalt, beton odaklı ekonomi modeli yerine; üretim, istihdam ve katma değer odaklı ekonomi modeli uygulayacağız. Paylaşımda adaleti gözeteceğiz. Emeğin ve alın terinin hakkını eksiksiz vereceğiz. İşe alımlarda tek ölçü ehliyet ve liyakat olacak. ‘Adil devlet, adil paylaşım seninle olur’ diyor ve tüm vatandaşlarımızı bu çağrımıza ortak olmaya davet ediyoruz.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.