Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Özel'den Hatay tepkisi: Hırsızlığa kalkıştılar

Özel'den Hatay tepkisi: Hırsızlığa kalkıştılar

CHP lideri Özel, Hatay'da seçim sonuçlarına yönelik itirazı değerlendirdi. Özel "Vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar. Oyların yeniden sayılmasının bu rezaletin önüne geçeceğini düşünüyoruz" dedi.

  • Ege Postası
  • 02.04.2024 - 15:04

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin Hatay seçim sonucuna yönelik itirazı hakkında konuştu. Hatay Valisi Mustafa Masatlı'yı işaret ederek ''Hatay'da, vali eliyle seçim gecesi manipülasyon yapılmaya çalışıldı. Buna tepkimizi gösterdik ve görevlendirmelerimizi yaptık" dedi.

"YENİDEN SAYIM HATAY'I BİZE GETİRİR"

CHP'nin iki genel başkan yardımcısı, çok sayıda milletvekili ve hukukçunun Hatay'da olduğunu belirten Özel, şunları söyledi:

- Maddi hatalar düzeldiğinde 3 bin 900 olan fark, birden 3 bin 200’e indi. Çok sayıda sandığa, çok sayıda ilçeye itiraz ettik. Tam 39 bin geçersiz oy var. Ve burada valinin direkt AK Parti İl Başkanı gibi devlet görevini kötüye kullanması söz konusu.

- Burada yeniden sayımın Hatay'ı bize geri getireceğini düşünüyoruz. Hatay halkının iradesine ket vurmak için, engel olmak için her yolu denediler. En son vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar. Oyların yeniden sayılmasının bu rezaletin önüne geçeceğini düşünüyoruz. Yakından takip ediyoruz.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.