Dolar 27,4796
%0.11
Euro 28,7716
%-0.06
Altın 1.612,540
%-0.93
Bist-100 8,49
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Narlıdere'den deprem bölgesine sevkiyat sürüyor

Narlıdere'den deprem bölgesine sevkiyat sürüyor

Ülkemizin 10 ilini etkileyen büyük depremin ardından Narlıdere’de başlatılan seferberlik aralıksız sürüyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sadece bugün öğlene kadar 3 kamyon malzemeyi Fuar İzmir’e ulaştırdıklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımızın büyük katkısıyla dayanışmayı büyütüyoruz. Afetzede vatandaşlarımızın her bir insanımızın desteğine ihtiyacı var. Bu büyük dayanışmayı devam ettirmeliyiz” diye konuştu.

  • Ege Postası
  • 09.02.2023 - 12:47
  • Güncelleme: 09.02.2023 - 12:54

Narlıdere’de deprem bölgesi için seferberlik devam ediyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen iki büyük depremin ardından afetten etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için yardım çalışmaları Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde tüm hızıyla sürüyor. Narlıdere Belediyesi ve Kaymakamlık iş birliği ile devam eden yardım faaliyetlerine gönüllüler de büyük destek veriyor. Bölgedeki acil ihtiyaçlar kapsamında toplanan su, kuru gıda, konserve, hijyen malzemeleri, battaniye ve ısıtıcı gibi ürünler zaman kaybetmeden Fuar İzmir’deki merkeze ulaştırılıyor.

DAYANIŞMAYI DEVAM ETTİRMELİYİZ

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, gün geçtikçe ne kadar büyük bir felaketle karşı karşıya kaldıklarını gördüklerini ifade ederek, “Depremin 4.günündeyiz ve hala enkaz altında kalan vatandaşlarımız için hala umut doluyuz. Her geçen saniye enkaz altından birçok yurttaşımızın kurtarıldığı haberleri geliyor. İnanıyoruz ki daha çok insanımıza ulaşacağız. Ekipler deprem bölgesinde canla başla çalışırken bizde Narlıdere’de tek yürek olmaya devam ediyoruz. Sadece bugün öğlene kadar 3 kamyon malzemeyi Fuar İzmir’deki merkeze ulaştırdık. Vatandaşlarımızın büyük katkısıyla dayanışmayı büyütüyoruz. Afetzede vatandaşlarımızın her bir insanımızın desteğine ihtiyacı var. Bu büyük dayanışmayı devam ettirmeliyiz” diye konuştu.

Başkan Engin; CHP İzmir İl Başkan Vekili Münir Sirhan Özen, CHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Özgür Akova ve İnanç Nurlu, CHP İzmir İl Saymanı Celal Yıldız ve CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun ile de kısa bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirerek bölgeye yapılan yardımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.