Dolar 32,5627
%0.15
Euro 34,7277
%0.18
Altın 2.449,170
%0.67
Bist-100 9.645,00
%-0.5

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Narlıdere Hayrettin Karaca Parkı törenle açıldı

Narlıdere Hayrettin Karaca Parkı törenle açıldı

İlçedeki yeşil alan miktarını her geçen gün artıran Narlıdere Belediyesi’nin TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın adını verdiği park törenle açıldı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, ‘Toprak Dede’ olarak da tanınan Hayrettin Karaca’nın herkese ilham olduğunu ifade ederek, “Hayrettin Karaca arkasında binlerce doğa gönüllüsü bıraktı. Kendisini saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Biz de Narlıdere’mizde yürüttüğümüz çalışmalarda onun izinden yürüyoruz." dedi.

  • Ege Postası
  • 15.03.2023 - 09:42
  • Güncelleme: 15.03.2023 - 10:41

Narlıdere Belediyesi, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın adını verdiği parkın açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Limanreis Mahallesi Ayvalık Sokak’ta hizmete alınan parkın açılış törenine Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in yanı sıra, TEMA Vakfı Narlıdere İlçe Sorumlusu Şaziye Bekdoğdu, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri ile Narlıdereli vatandaşlar katıldı.

TOPRAK DEDE HEPİMİZE İLHAM OLDU

Türkiye’nin ‘Toprak Dede’ olarak tanıdığı doğa sevdalısı Hayrettin Karaca’nın ömrü boyunca insanlara çevre bilinci aşılamaya çalıştığını belirten Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Hayrettin Karaca, birçok insanın çok geç farkına vardığı iklim değişikliği tehlikesine yıllar önce dikkat çekmişti. TEMA Vakfını kurarak ‘Türkiye Çöl Olmasın’ sloganıyla herkesin bu gerçekle yüzleşmesini sağlamıştı. Hayatı boyunca bitki türlerinin yok olmaması, meraların zarar görmemesi, ormanların korunması için mücadele etti. Güzel ülkemizin daha yaşanabilir hale getirmek için çabaladı. Hepimize ilham oldu, arkasında binlerce doğa gönüllüsü bıraktı.

Kendisini saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Biz de Narlıdere’mizde yürüttüğümüz çalışmalarda onun izinden yürüyoruz. Yeşilimize ve doğamıza sahip çıkıyor; ilçemizdeki yeşil alan miktarımızı her geçen gün daha da artırıyoruz. Doğaya yapılan her yatırımın geleceğimize yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Hayrettin Karaca Parkımız, vatandaşlarımıza, ilçemize ve kentimize hayırlı olsun. Gördüğünüz parkları, yayalaştırılmış caddeleri, bisiklet yollarını ve daha birçok şeyi belediye emekçilerimizin büyük katkısıyla yapıyoruz. Narlıdere’mizin daha da güzelleşmesi için fedakârca görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

TEMA Vakfı Narlıdere İlçe Sorumlusu Şaziye Bekdoğdu ise Hayrettin Karaca’nın yeşilin koruyucu meleği olduğunu ifade ederek, “Hayrettin Karaca, doğaya olan tutkusu, Cumhuriyetimize ve Atatürk’e olan sevgisiyle birçok kişiye ilham olmuştur. 1 milyonu aşkın gönüllüye ulaşan TEMA Vakfı’nın kurucusu olan Toprak Dedemizin adını Narlıdere’de yaşatan Belediye Başkanımız Ali Engin’e ve parkın ilçeye kazandırılmasında emek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Narlıdere Limanreis Mahalle Muhtarı Seval Bolat da çocukların, gençlerin ve mahalle sakinlerinin keyifle vakit geçireceği parkın ilçeye hayırlı olmasını diledi.

HAYRETTİN KARACA PARKI

Limanreis Mahallesi Ayvalık Sokak’ta hizmete alınan Hayrettin Karaca Parkı, iki etap olarak planlandı. İçerisinde 130 metrekare çocuk oyun parkı ve 90 metrekare spor alanı yer alan parkta ayrıca, 450 metrekare meyve bahçesi, park mobilyaları, aydınlatma ve yürüyüş yolları yer alıyor. Park etrafında, mahalle sakinleri için otopark alanı da bulunuyor.  

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.