Dolar 32,3583
%0.17
Euro 34,4311
%-0.7
Altın 2.512,690
%2.09
Bist-100 9.814,00
%0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Milletvekilleri Türkkan ve Başarır hakkında önemli gelişme

Milletvekilleri Türkkan ve Başarır hakkında önemli gelişme

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlık dosyaları için toplanan TBMM Hazırlık Komisyonu, Başarır’ın “Size savunma vermiyorum” yazısını ve Türkkan’ın 17 sayfalık savunmasını inceledi. TBMM Hazırlık Komisyonu Başkanı ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Bir sonraki toplantımızı 31 Ocak günü saat 15:00’te yapacağız. Bir eksiklik olmazsa da o gün karar vereceğiz” dedi.

  • Ege Postası
  • 25.01.2023 - 10:55

TBMM Hazırlık Komisyonu’nun bugün yaptığı toplantıda, Ali Mahir Başarır’ın gönderdiği “Size savunma vermiyorum” yazısı ile Lütfü Türkkan’ın 17 sayfalık savunması değerlendirildi. Komisyon, bir sonraki toplantısını 31 Ocak Salı günü yapmayı kararlaştırdı. Komisyon’un, Başarır ve Türkkan’ın dokunulmazlıklarıyla ilgili nihai kararını da bu toplantıda vermesi bekleniyor.

“BİR SONRAKİ TOPLANTIMIZI 31 OCAK GÜNÜ SAAT 15:00’TE YAPACAĞIZ”

Toplantının ardından basın mensupların konuşan TBMM Hazırlık Komisyonu Başkanı ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın 17 sayfalık savunmasını okuduk. Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın ‘Size savunma vermiyorum’ yazısını okuduk. Videoların tamamını izledik. Komisyondaki görüşmelerimize devam ediyoruz. Lütfü Türkkan’ın küfrettiği kişiyle ilgili olarak da şehit yakını mıdır, değil midir, hangi statüye tabi olduğunu Aile Bakanlığı’ndan sorma kararı aldık. Bir sonraki toplantımızı 31 Ocak günü saat 15:00’te yapacağız. Bir eksiklik olmazsa da o gün karar vereceğiz. Üçüncü toplantımız için bugün toplantımızı tamamladık” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.