Dolar 32,3508
%0.15
Euro 34,4388
%-0.68
Altın 2.488,790
%1.12
Bist-100 9.814,00
%0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Parti İl Başkanı Sürekli'den Fatih Altaylı'ya tepki!

AK Parti İl Başkanı Sürekli'den Fatih Altaylı'ya tepki!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Fatih Altaylı'nın Teke Tek programında soruları yanıtladı. Altaylı izleyicilerden gelen sorular üzerine, "Biz burada başka bir şey konuşuyoruz, eğer memnun değilseniz izlemeyebilirsiniz. Başka kanala geçin. Benim kafamı ütülemeyin" dedi. Altaylı'nın üslubuna tepki gösteren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli sosyal medya hesabından "Belediye ile ilgili yaşadığı sorunları dile getiren İzmirli kardeşlerimize böyle bir üslup kullanmak, hakaret etmek kimsenin haddine değildir" dedi.

  • Ege Postası
  • 25.01.2023 - 00:36

EGEPOSTASI- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Habertürk TV'de Fatih Altaylı’nın Teke Tek programına katıldı ve soruları yanıtladı.

"Benim kafamı ütülemeyin"

Programda izleyicilerden gelen sorularını okuyan Altaylı, “Değerli izleyiciler, İzmir’in meselelerini yazıyorsunuz, iyi-kötü, olumlu- olumsuz. Biz burada başka bir şey konuşuyoruz, eğer memnun değilseniz izlemeyebilirsiniz. İktisat Kngresi konuşuyruz. Toplumsal barıştan konuşuyoruz. Bu kavramları unutursanız memeleket elden gider. Ortak geleceğin ne kadar önemli olduğunu kafanızın bir kenarına yazın, yazmıyorsanız da başka kanala geçin. Benim kafamı ütülemeyin” dedi.

"Hakaret etmek kimsenin haddine değildir"

Altaylı’nın bu sözlerine tepki gösteren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sosyal medya hesabı üzerinden eleştirilerde bulundu.

Sürekli, Altaylı’ya tepkisini şu sözlerle ifade etti;

"İzmirliler bu toprakları her şartta canı pahasına savunmuş ve hürriyetine sahip çıkmıştır. Belediye ile ilgili yaşadığı sorunları dile getiren İzmirli kardeşlerimize böyle bir uslup kullanmak, hakaret etmek kimsenin haddine değildir.

Bir şehrin belediye başkanı da hemşehrilerine hakaret edilirken suspus oturamaz! İzmir demokrasinin şehriyse elbette soracak, sorgulayacaktır. Elbette derdini, tasasını dile getirecektir. İzmirliler'in bu hürriyet anlayışı tarih boyu değişmemiştir, değişmeyecektir."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.