Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Oğuz'dan 10 Kasım mesajı

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Oğuz'dan 10 Kasım mesajı

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84’üncü yıldönümü dolayısı ile mesaj yayımladı.

  • Ege Postası
  • 10.11.2022 - 13:13

Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84'üncü yıl dönümü ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cüneyt Oğuz mesajında şu ifadelere yer verdi;

''Bugün bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimciyi, büyük bir deha, büyük bir stratejist, büyük bir komutan, büyük bir önder, büyük bir devlet adamını, bedeninin dünyadan ebediyete göç edişinin 84. yıl dönümünde büyük bir saygıyla selamlıyoruz. Kurduğu cumhuriyet ve devrimlerinin ışığında bizlere bu günümüzü sağlayan Atamıza minnetlerimizi sunuyoruz. 

Atatürk;

Mahalle mektebinde mollaların tutucu baskıları yüzünden, çocuk eğitiminin önemini gördü.

Askeri okulda disiplin, hiyerarşi ve mücadeleyi gördü.

Ortadoğu’da ve Anadolu’da cehaletin ve geri kalmışlığın kötülüğünü gördü.

Anadolu halkının, milli mücadeleye sahip çıkmasını sağlamak için; örgütçülüğün önemini gördü.

Güçlü bir ülke olmak için; toplumun gelişmesi gereğini gördü. Toplumu geliştirmek için; demokrasi gerekliydi, cumhuriyet gerekliydi.

Demokrasiyi tesis ederek, iradeyi halka vermek için 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Ezilmiş, yıpranmış, sömürülmüş Türk milletine yeniden bir kimlik, itibar ve prestij kazandırmıştır. Yaptığı devrimlerle yeni Cumhuriyet’te; yurttaşlık bilincini geliştirmiş, toplumun bilgi, kültür ve refah seviyesini yükselterek geleceğe ışık olmuştur.

Yaşadığı yüzyılın en büyük devrimcilerinden olan Atatürk birçok baskı, engelleme ve tehdide rağmen, hatta bazen arkadaşları tarafından yalnız bırakılmasına rağmen, kararlı duruşuyla değerlerinden, ilkelerinden hiç sapmamıştır.

Yaptığı inkılaplar ve yeniliklerle dünyanın en çağdaş, ilerici ülkelerine bile, döneminde, ilham olmuş, bu büyük dehanın fikirlerini yaşatmak için var gücümüzle çalışacağız.

Son dönemde maalesef Atatürk’e hakaret edenlerin ödüllendirildiği bir Cumhuriyet Türkiyesi’ni yaşamaktayız. Karşı duruşlarıyla toplumu geriletip kendilerini önemli kıldırmak isteyen ülke yöneticileri ve yönetme iddiasında olanlar hamaset ve din sömürüsünden beslenmeye çalışmaktadırlar.

Bizler gücümüzü Akıl, Ahlak ve Adalet duygusundan, ışığımızı ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alanlar olarak devrimlerinin sonsuz savunucusu ve yılmaz bekçileriyiz. 

Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda yürüdüğümüz yol, haritamız da onun devrimleri ve inkılaplarıdır.

Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün son bulduğu 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakarlıklarını anlama günü olarak kabul ediyoruz. Kendisini manevi huzurunda saygı, sevgi, özlem ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ve devrimleri

Yaşasın laik, demokratik, Türkiye Cumhuriyeti.'' 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.