Dolar 32,5508
%0.15
Euro 35,0627
%0.25
Altın 2.442,480
%0.41
Bist-100 10.471,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kurtuluşun kahramanlarına İzmir Körfezi'nde saygı!

Kurtuluşun kahramanlarına İzmir Körfezi'nde saygı!

Narlıdere, İzmir’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yılında gerçekleştirilen 9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları, rekor katılımla başladı. Yelkenleriyle İzmir Körfezi’ne açılan yarışçılar, çıkış anından önce İstiklal Marşı’nı okuyarak büyük zaferin kahramanları için saygı duruşunda bulundu. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yarışlara rekor katılım olduğunu ifade ederek, “Yarışlar daha ilk günden büyük heyecana sahne oldu. Rekor katılım olması da bizleri sevindirdi ve yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösterdi” diye konuştu

  • Ege Postası
  • 09.09.2022 - 16:31

İzmir’in tarihi zaferini 9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları kutlayan Narlıdere’de, ilk gün yarışları nefes kesti. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra denize açılan yarışçılar, çıkış anından önce İzmir Körfezi’nde İstiklal Marşı’nı okuyarak büyük zaferin kahramanlarına saygısını gösterdi. Narlıdere Belediyesi 3. Deniz Festivali kapsamında, İzmir Türk Koleji (İTK) Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlediği yarışların ilk gününe vatandaşların ilgisi de büyük oldu.

10-11 Eylül tarihlerinde de devam edecek yarışların ilk gününde rüzgârı arkasını alan yarışmacılar, etapları başarıyla tamamladı. Rekor katılımla, Narlıdere Altıevler Mahallesi’nde Optimist, ILCA 4 ve ILCA 6 kategorilerinde düzenlenen yarışları Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin de takip etti.

“YARIŞLARA REKOR KATILIM OLDU”

9 Eylül 100. Yıl Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Kurtuluşun simge kenti İzmir’imizde 100. Yıl Kurtuluş Kupasına ev sahipliği yaptığımız için ve çocuklarımızı yelken sporuyla buluşturduğumuz için oldukça heyecanlıyız. 3 gün boyunca büyük zaferi yaşatacak, dağlarında çiçekler açan şehrimizi yelkenlerle süsleyeceğiz. Yarışlar daha ilk günden büyük heyecana sahne oldu. Rekor katılım olması da bizleri sevindirdi ve yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Yarışlara katılan tüm ekiplerimizi kutluyorum” dedi. 

Yarışların ilk gününde Narlıdere Belediyesi 3. Deniz Festivali kapsamında, DJ performanslarının yanı sıra gitar dinletesi ve yüz boyama etkinliği de gerçekleştirildi. Festivalde, Narlıdere Belediyesi Çocuk Dans grubu da bir gösteri sundu. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.