Dolar 19,8521
%0.14
Euro 21,4260
%-0.12
Altın 1.254,710
%-0.11
Bist-100 4,48
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kiraz 2 bin 500 öğrenci için harekete geçti

Kiraz 2 bin 500 öğrenci için harekete geçti

Geçtiğimiz aylarda İzmir’in bazı ilçelerinde servis olmadığı için öğrencilerin okula gidememesinin ardından Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve merkeze bağlı köy ve köyaltı yerleşim birimlerindeki öğrencilerin okula gidebilmesi için harekete geçti. Müdürlük, merkez ve merkeze bağlı köy ve köy altı yerleşim birimlerindeki öğrencilerin 2 bin 500 öğrencinin okula gidebilmesi için 166 hat (166 araç) ile 14 taşıma merkezine taşıma hizmeti için ihaleye çıkma kararı aldı.

  • Ege Postası

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- Geçtiğimiz aylarda Seferihisar'a bağlı Gödence, Gölcük ve Çamtepe köylerinde ilk ve orta öğretimde okuyan öğrencilerin servis olmadığı için okula gidememesi sorunu gündeme gelmişti.

Seferihisar Belediyesi, bir süre çocuklara sağladığı servis hizmetini, olası kazada hukuki sorumluluk doğabileceği endişesiyle sonlandırmış sonrasında ilçe merkezindeki okullara taşınması için açılan ihalelere hiçbir firma girmediği için öğrencilerin mağduriyeti katlanarak büyümüştü.

Bir süredir, mesafe nedeniyle eğitimden mahrum kalan öğrencilerin taşıma sorunu gündemdeyken Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve merkeze bağlı köy ve köyaltı yerleşim birimlerindeki öğrencilerin okula gidebilmesi için harekete geçti. 

Müdürlük, 2 bin 500 öğrencinin 14 taşıma merkezi okula 166 hat (166 araç) ile öğrencileri okula taşıma işi hizmet alımı için ihaleye çıkma kararı aldı. 

İhaleye konu iş süresi 88 gün olurken işe başlama tarihi 17 Şubat, bitiş tarihi ise 17 Haziran olarak belirtildi.

Öğrenci taşıma ihalesi 7 Şubat Pazartesi günü saat 14.30’da yapılacak. 
 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.