Dolar 19,8521
%0.14
Euro 21,4260
%-0.12
Altın 1.254,710
%-0.11
Bist-100 4,48
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Yerleşim yerine yalnızca 190 metre: İzmir'de bir ‘jeotermal’ girişimi daha

Yerleşim yerine yalnızca 190 metre: İzmir'de bir ‘jeotermal’ girişimi daha

2004 İnşaat Mühendislik Mobilya San. Ve Tic. Ltd. Şti, İzmir’in Menemen ilçesinde sondaj ile jeotermal kaynak arama projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvura bulundu ve proje için ÇED süreci başladı. İki sondaj kuyusunun açılacağı proje alanına en yakın yerleşim bölgesi ise yalnızca 190 metre. Proje alanının yalnızca 520 metre uzağında da okul bulunuyor.

  • Ege Postası

TENZİLE AŞÇI/EGEPOSTASI- Dünya çapında çevreci hareket yaygınlaşırken Türkiye’de yeşil hareket yaygınlaşmaya başladı.

Bir diğer yandan da maden ve jeotermal kaynakları için firmalar da atağa kalktı. Özellikle son dönemde maden, RES ve jeotermallerin adresi olan İzmir’de bir jeotermal kaynak için daha çalışmalara başlandı.

2004 İnşaat Mühendislik Mobilya San. Ve Tic. Ltd. Şti, İzmir’in Menemen ilçesinde sondaj ile jeotermal kaynak arama projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvura bulundu.

Firmanın proje tanıtım dosyasını sunmasıyla birlikte proje için ÇED süreci başladı.

900 METREKARE ALANDA GERÇEKLEŞECEK

Toplamda 2 bin 106 hektarlık alanı kapsayan projede, sondaj faaliyeti 2 farklı sondaj alanı (ÇED Alanı)’nda yapılacak. Proje dosyasında her bir sondaj alanın 450 metrekare alanı kapsayacak şekilde, toplamda 900 metrekare alanda yapılacağı bilgisine yer verildi.

3 milyon 136 bin liraya mal olması beklenen proje kapsamında her bir alana bir adet olmak üzere toplam iki adet sondaj kuyusu açılacak. Projede dosyasında yer alan bilgilere göre; 450 metrekatelik alanı kaplayacak her bir sondaj kuyusunun derinliği ise 800 metre olacak.

YERLEŞİM YERLERİNE NEREDEYSE SIFIR

En yakın yerleşim merkezine yalnızca 290 metre uzaklığında olan proje alanının yalnızca 900 metre mesafesinde bir hastane ve 520 metre uzağında da okul bulunuyor.
 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.