Dolar 33,0918
%0.08
Euro 36,3097
%0.31
Altın 2.625,740
%0.44
Bist-100 11.134,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kılıçdaroğlu'ndan 'Sinan Ateş' açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan 'Sinan Ateş' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin, “Ailenin talebine saygımdan dolayı bekliyorum. Saray ve stepnesi bilsin ki, sabrımız sınırsız değildir. Bu cinayeti görmezlikten gelemeyecek, susarak geçiştiremeyecekler. Rahmetlinin eşi ve kızlarının hakları benim de meselemdir. Uyarıyorum, düşündüğünüzden fazlasını biliyoruz” açıklamasını yaptı.

  • Ege Postası
  • 03.01.2023 - 22:48

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü TBMM’deki grup toplantısından bir bölümü sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, videoyu; “Ailenin talebine saygımdan dolayı bekliyorum. Saray ve stepnesi bilsin ki, sabrımız sınırsız değildir. Bu cinayeti görmezlikten gelemeyecek, susarak geçiştiremeyecekler. Rahmetlinin eşi ve kızlarının hakları benim de meselemdir. Uyarıyorum, düşündüğünüzden fazlasını biliyoruz” mesajı ile paylaştı.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Sinan Ateş cinayetine ilişkin şunları söyledi:

“BU İŞTEN NE KADAR PİS KOKULARIN GELDİĞİNİN DE FARKINDAYIZ”

“Bu ülkenin Başkent’inde bir suikast gerçekleşti: Sinan Ateş. Genç bir babayı öldürdüler. Ülkücü hareketin en değerli isimlerinden birisiydi. Akademisyendi, milliyetçiydi, inançlıydı, Atatürkçüydü. İki kız çocuğunun babasıydı, değerli eşi vardı. Bunu Ankara’nın göbeğinde katlettiler. Ailesi talep etti diye, konu siyasallaşmasın diye sabır ile susuyoruz. Baba ile de konuştum, eşi ile de konuştum. Sabırla sonucu bekliyoruz. Tabii ki bize de bilgiler akıyor. Biz, bunun farkındayız. Tabii ki çok şey biliyoruz bu konu ile ilgili olarak. Bu işten ne kadar pis kokuların geldiğinin de farkındayız.

“SARAYIN STEPNESİ İSE SANKİ EN DEĞERLİ EVLATLARINDAN BİRİ ÖLDÜRÜLMEMİŞ GİBİ TEK KELİME ETMİYOR”

Bunu hissediyor ve biliyoruz. Bize duyuruyorlar. Görevliler işini yapsın diye şimdilik sesimizi çıkarmıyoruz. Bu ülkenin namuslu polisleri görevini yapsın diye şimdilik sesimizi çıkarmıyoruz. Bakınız, saraydan tık yok. Sarayın stepnesi ise sanki en değerli evlatlarından biri öldürülmemiş gibi tek kelime etmiyor. Kendi evladına dahi sahip çıkamıyor. Bu cinayeti görmezlikten gelemezler, susarak bu işi geçiştiremezler. Biz, buna CHP olarak, gerçek aydınlanıncaya kadar izin vermeyeceğiz. Adalet gerçekleşinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz, aydınlanıncaya kadar da takipçisi olacağız. Eşine de söz verdim, babasına da söz verdim. Hiç kimse unutmasın; Bay Kemal, kafasına bir şeyi koyduysa mutlaka çözecektir.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.