Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Karabağlar'da halkın yaptığı bankı kaldırdılar: 'Durak istedik tabela gönderdiler'

Karabağlar'da halkın yaptığı bankı kaldırdılar: 'Durak istedik tabela gönderdiler'

İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Yüzbaşı Şeraffettin Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, Çağlayan durağından Konak istikametine giden yolda otobüs durağının olmaması nedeniyle kendi imkanlarıyla oturma alanı oluşturmuş, yetkililere seslenerek, durak talebinde bulunmuştu. Mahalle sakinlerinden K.F ‘Kendi imkanlarımızla yaptığımız oturma alanını kaldırdılar. Durak istedik, tabela gönderdiler. Olacak şey değil” sözleriyle tepki gösterdi.

  • Ege Postası
  • 20.05.2024 - 15:36
  • Güncelleme: 20.05.2024 - 16:22

GÖNÜL MORSÜNBÜL/ EGEPOSTASI- İzmir'in Karabağlar ilçesi Yüzbaşı Şeraffettin Mahallesi'ndeki 3955/2 sokakta otobüs durağı eksikliği nedeniyle vatandaşlar, kendi durağını kendileri yapmıştı.

Konak'tan Cennetçeşme istikametine giden güzergahta Çağlayan durağı mevcut olmasına rağmen, Cennetçeşme istikametinden Konak'a dönüşte herhangi bir durak bulunmaması, mahalle sakinlerini harekete geçirmişti.

Vatandaşlar Konak yönüne giden otobüsü beklerken yaşadıkları zorlukları göz önünde bulundurarak derme çatma olsa da kendi duraklarını oluşturma kararı almış, bu durum, bölgede yaşayanların ulaşım konusunda karşılaştığı zorlukları bir kez daha gözler önüne sermişti.

ÇÖZÜM BEKLERKEN YAPTIKLARI BANKTAN DA OLDULAR

Durak talebinde bulunan mahalleliler, kendi yaptıkları banktan da oldular. ESHOT tarafından ilgili durağa tabela asılırken, bank veya durak konusunda herhangi bir adım atılmadı. 

"TAŞIMIZI TAHTAMIZI GERİ VERİN"

Mahalle sakinlerinden K. F “ Doğrusunu isterseniz çok şaşkınız. Biz mahalleli olarak en azından oturacak bir alan yapmıştık. Durak talebinde bulunduk. Kışın zor oluyor, yağmur çamurda beklemek zor. Yazın güneşin alnında kavruluyoruz. Düzenli olarak vergilerimizi ödüyoruz. Çok değil, altı üstü bir bank, bir durak istedik. Bir sabah uyandık bir baktık ki, ne görelim. Bırakın durağı, bizim yaptığımız bankı da kaldırmışlar. Dedik herhalde yerine yenisini koyacaklar, sesimizi duyan olmuş diye sevindik önce... Ama ne görelim, bank ve durağın yerine tabela asmışlar. Tabela da şart tabi, ama yani bizim önceliğimiz bu değildi. Madem durak yapmıyorsunuz, bank vermiyorsunuz. O zaman bizim kendi yaptığımız bankımızı, taşımızı, tahtamızı geri verin.’ sözleriyle tepki gösterdi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.