Dolar 32,2247
%0.14
Euro 34,9384
%0.27
Altın 2.418,500
%0.36
Bist-100 10.677,00
%-1.07

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir'deki kadın politikaları Balçova’da konuşuldu

İzmir'deki kadın politikaları Balçova’da konuşuldu

İzmir’deki yerel yönetimlerin, kadın politikaları ve kadın-erkek eşitliği alanında yaptıkları çalışmalar Balçova’da masaya yatırıldı.

  • Ege Postası
  • 17.11.2023 - 11:32
  • Güncelleme: 17.11.2023 - 11:42

Eşit Yaşam Derneği, bir süredir İzmirli belediyelerin kadın politikaları ve kadın-erkek eşitliği alanında yaptıkları çalışmalar hakkında çalışma yürütüyor. Bu konuda çeşitli toplantılar düzenlenirken, son toplantı Balçova Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Kentteki belediyelerin kadın meclis üyeleri ve kadın-erkek eşitliği komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, bu dönem yapılan çalışmalar ile yeni dönem çalışmalarına yönelik öneri ve görüşler dile getirildi. Yine İzmir Kent Konseyinin kadın meclisi ile çeşitli ilçelerin kent konseyi kadın meclisi başkanları da, toplantıya katılarak görüşlerini ifade etti.

 


Eşit Yaşam Derneği Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmir belediyelerinin kadınlara yönelik hizmetlerindeki durumunu, stratejik planlar ve kadın istihdamına katkıları gibi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

"Balçovalı her kadın artık bir erkekle her alanda eşit olduğunun bilincinde"


Toplantının ev sahipliğini yapan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya da, ilçede kadınların; ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarda güçlenmesini sağlayacak hizmetleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Balçovalı kadınların her alanda söz sahibi olmak için mücadele ettiklerini ifade eden Başkan Çalkaya, “Balçovalı kadınlar bu konuda kendilerini ispat etti.

Biz bu nedenle ilçemizin bir kadın şehri olduğunu ifade ediyoruz. Balçovalı her kadın, artık bir erkekle her alanda eşit olduğunun bilincinde. Biz de yerel yönetim olarak bu eşitliğin gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. (İHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.