Dolar 31,0802
%0.3
Euro 33,6774
%0.12
Altın 2.023,890
%0.34
Bist-100 9,35
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İZSU, 10. Kıyı Mühendisliği Sempozyumu’nda

İZSU, 10. Kıyı Mühendisliği Sempozyumu’nda

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve İZSU Genel Müdürlüğü’nün de yer aldığı 10. Kıyı Mühendisliği Sempozyumu, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde bugün başladı. Kıyı mühendisliğinin geleceğine dair bir perspektif sunmayı amaçlayan organizasyonda, İZSU standı da Yaşayan Körfez maketiyle yerini aldı.

  • Ege Postası
  • 16.11.2023 - 17:21

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen ve İZSU Genel Müdürlüğü’nün de katılım sağladığı 10. Kıyı Mühendisliği Sempozyumu, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde başladı.

Prof. Dr. Adnan Akyarlı anısına düzenlenen ve üç gün sürecek sempozyum, “Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına Girerken Kıyı ve Deniz Mühendisliğini Neler Bekliyor?”  sorusunu gündemine alıyor.

Alanında uzman birçok akademisyeni bir araya getiren etkinliğin bugün gerçekleşen oturumlarında tsunami, iklim değişikliği, oyulma ve dalga ve rüzgar iklimi gibi kıyı mühendisliğinin geleceğine doğrudan etki edecek başlıklar ele alındı.

İZSU Genel Müdürlüğü’nün Yaşayan Körfez seferberliği kapsamında hayata geçirdiği yatırımları katılımcılarla paylaşmak amacıyla, İZSU standı da organizasyonda yerini aldı. İZSU’ya ait üç boyutlu Yaşayan Körfez maketinin de sergilendiği alanda 11 milyar liralık dev bütçeli yatırımlar da tanıtıldı.

Sempozyumun yarınki programı İzmir Körfezi özel oturumuyla başlayacak, devam eden oturumlarda ise katı madde taşınımı, fiziksel modelleme, yenilenebilir enerji, limanlar ve kıyı yapıları performans analizi, sayısal modelleme ve kıyı yapıları özelinde fiziksel modelleme konuları işlenecek.

Organizasyon, cumartesi günü, ‘Efes Antik Kenti’ni Yeniden Denizle Buluşturacak Antik Kanal Projesi’ temasıyla antik kente yapılacak teknik geziyle son bulacak.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.