Dolar 32,8461
%0.11
Euro 35,1842
%-0.06
Altın 2.491,610
%0.07
Bist-100 10.740,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir'de depremin kalıntıları Konak'ta kaldı

İzmir'de depremin kalıntıları Konak'ta kaldı

İzmir'de geçtiğimiz ay meydana gelen depremin ardından zarar gören bölgelerde temizleme çalışmaları günler öncesinde sona ererken, Konak ilçesindeki bir mahallede depremin izleri geçmedi. Depremde duvarın altında alan iki araç yaklaşık bir aydır olduğu gibi duruyor.

  • Ege Postası
  • 28.11.2020 - 15:52

Ege Denizi'nde, Seferihisar açıklarında 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde, İzmir'de bazı binalar yıkıldı, birçok yapıda da hasar oluştu. Depremde en fazla zarar gören İzmir'in Bayraklı ve Bornova ilçelerinde temizlik çalışmaları günler öncesinden yapıldı. Ağır hasar gören binaların yıkım işlemleri sürerken, Konak ilçesindeki Umurbey Mahallesi'nde ise depremin kalıntıları hala kaldırılmadı. Aynı mahallede farklı yerlerde bulunan iki duvar park halindeki araçların üzerine yıkıldı. 4 araç kullanılmaz hale geldi. Depremin üzerinden bir ay geçmesine karşın enkazlar kaldırılmadı. Araçlardan 2'sinin hala enkaz altında olduğu belirtildi. Sokağa çekilen şeritle giriş yasaklanırken, bölgedeki vatandaşlar da temizlik çalışmalarının yapılması gerektiğini söyledi.'

'CANIMIZI KURTARMAYA ÇALIŞTIK'

Duvardan düşen taşlar sebebiyle aracının perte çıktığını belirten Ayhan Yermilli, "Deprem anında da buradaydım. Az bir sarsıntı olunca kendimizi hemen dışarıya attık. Ardından sallantılar şiddetlendi. O sırada asfaltın dalgalandığını gördüm. Eski yapılar dökülmeye başlayınca daha da korktuk. Arabamız da park halindeydi ve üzerine taşların dökülmeye başladığını gördük. Ancak o sırada sadece kendi canımızı kurtarmaya çalışıyorduk. Düşen taşlar sebebiyle aracım perte çıktı. Klasik bir araçtı. Kurtarabildiğimiz kadarını kurtarmaya çalışacağız. Allah devletimizden razı olsun. Çok yardımcı oldular. Türkiye'nin her yerinden maddi ve manevi destek görmek hepimizi çok rahatlattı" ifadelerini kullandı.

 

Mahallede esnaflık yapan Ahmet Pamukçu, manzarayı ilk gördüğünde kendi dükkanının yıkıldığını zannettiğini söyledi. Pamukçu, "Deprem anında kendi işlettiğim kahvehanenin önünde oturuyordum. Büyük bir gürültü kopunca ben de caddeye çıktım. Tozdan göz gözü görmüyordu. Deprem sona erince sokağa baktım ve önce benim kahvehanemin yıkıldığını düşündüm. Ancak duvar arabaların üzerine yıkılmış. Mahallenin bazı yerlerinde yıkıntılar ve çatlaklar var. Araçlar da komşumuzun. Yetkililer gelip tutanak tuttular ancak temizleme çalışmaları hala başlamadı" diye konuştu. (DHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.