Dolar 32,8033
%-0.06
Euro 35,1542
%0.03
Altın 2.450,950
%0.01
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
İzmir'de çocuklar doğa ile buluştu

İzmir'de çocuklar doğa ile buluştu

ZMİR'de bu yıl 8'inci kez kapılarını açan 'Festival Çocuk', doğa temasıyla binlerce çocuğu ağırladı. Ebeveynlerin de çocuklar kadar eğlendiği festivalde, survivor parkurları, orman yürüyüşleri, doğa atölyeleri, şişme oyun alanları, tabiat parkurları yer aldı. Festivalde ayrıca minik doktorlar anne babalarını muayene etti.

  • Ege Postası
  • 14.05.2024 - 12:22
  • Güncelleme: 14.05.2024 - 13:37

İzmirli kadın girişimci Sibel Demir Arslan tarafından organize edilen 'Festival Çocuk' bu yıl 8'inci kez kapılarını açtı.

Çiçekli Köy Moment Tabiat Parkı'nda binlerce çocuk ve ebeveynin katıldığı festivalde; 45 survivor parkurunun yanı sıra, çocuklar için çeşitli yarışmalar, animasyon ekiplerinin gösterileri, konserler de düzenlendi.

Aileler ise festivalde yer alan stantları gezerek alışveriş yaptı. Çocuklar ve ebeveynler gün boyunca doğada zaman geçirdi.

'ÇOCUKLAR ÖNCELİĞİMİZ'

Festivalde çocuklar doktor önlüğü giyip stetoskop taktı, anne ve babaları ile hekimleri muayene etti. Müslüm Yıldız “Festival Çocuk'un sağlık sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız, toplumumuzun geleceği. Onların mutlu olabileceği etkinliklerde var olmak bizler için motivasyon kaynağı. Çocukların başrolde olduğu her etkinlik bizler için çok kıymetli. Onların sağlığı ve mutluluğu bizim önceliğimiz" dedi. Çocuk Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Emre Divarcı ve Fonksiyonel Tıp Hekimi Kerem Korkut da, standı ziyaret eden ailelerin merak ettiklerini yanıtlayarak, minik doktorlar ile tek tek ilgilendi.

Festival Çocuk Kurucusu Sibel Demir Arslan, “Doğanın bize verdiği huzur ve iyileştirici etkiyi küçük yaşlardan itibaren herkesin deneyimlemesini istedik. Bunun için de 'Festival Çocuk' etkinliğinin bu seneki temasını doğa olarak seçtik. Çocuklarımızın toprağı hissetmelerini, ağaçlara sarılmalarını istedik. Çocuklarımızın doğayla olan bağlarını güçlendirmeyi amaçladık. Kuş seslerinin çocuk kahkahalarıyla birleştiği, doğanın tüm renklerinin bir arada olduğu dolu dolu bir festivali geride bıraktık. Çok keyifli ve huzur vericiydi. Katılan herkese çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Festivalde; Neşe Palamudu Orman Okulu ve Düş Mucitleri Bilim Anaokulu da doğa atölyeleri düzenledi. Festivalde, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, UCİM, Kızılay ve Ege Orman Vakfı ve LÖSEV'in standı da yer aldı.(DHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.