Dolar 32,2374
%0.18
Euro 34,9714
%0.36
Altın 2.428,890
%0.79
Bist-100 10.726,00
%-0.62

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan fırsatçılara gözdağı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan fırsatçılara gözdağı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, depremin yaşandığı bölgelerde, ihtiyaç malzemelerine fahiş fiyat uygulayan işletme ve kişilere yönelik bir açıklama yaptı. Bakanlığın açıklamasında “Ülkemizin depremle mücadele ettiği bu elim dönemde, Gelir İdaresi Başkanlığımız ve Vergi Denetim Kurulumuz tarafından gerekli tedbirler alınacak. Haksız fiyat artışına sebebiyet verdiği tespit edilen ilgililer hakkında gerekli yaptırımlar uygulanacak, yaşatılan hiçbir suiistimal cezasız kalmayacaktır” denildi.

  • Ege Postası
  • 07.02.2023 - 17:21
  • Güncelleme: 07.02.2023 - 17:37

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan 2 büyük depremin ardından bazı bölgelerde acil ihtiyaç maddelerine fahiş zam yapıldığı iddia edildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, sosyal medya hesabından fahiş fiyat uygulamalarına ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı. Haksız fiyat artışlarına sebep olanlara gerekli yaptırımların uygulanacağının belirtildiği açıklama şöyle:

“ACİL İHTİYAÇ MALZEMELERİNE FAHİŞ FİYAT UYGULANIYOR

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle acil ihtiyaç malzemelerinde yaşanan talep sonucunda, fahiş fiyat artışı uygulayan bazı fırsatçıların olduğu görülmektedir.

HİÇBİR SUİSTİMAL CEZASIZ KALMAYACAK

Ülkemizin depremle mücadele ettiği bu elim dönemde, Gelir İdaresi Başkanlığımız ve Vergi Denetim Kurulumuz tarafından gerekli tedbirler alınacak, haksız fiyat artışına sebebiyet verdiği tespit edilen ilgililer hakkında gerekli yaptırımlar uygulanacak, yaşatılan hiçbir suistimal cezasız kalmayacaktır.

OLUMSUZ SÜRECİ ATLATMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Hep birlikte yaşadığımız ve derinden hissettiğimiz bu olumsuz süreci atlatmak adına ne gerekiyorsa birlikte yapmaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.