Dolar 32,5139
%0.19
Euro 34,5884
%0.13
Altın 2.490,250
%0.15
Bist-100 9.548,00
%-1.36

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Eğitim-İş İzmir Şubesi: 'Gönüllü öğretmenler deprem bölgesine gidemiyor'

Eğitim-İş İzmir Şubesi: "Gönüllü öğretmenler deprem bölgesine gidemiyor"

İzmir’de Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çağrısıyla gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek için AFAD İzmir İl Müdürlüğü’nün önünde toplanan öğretmenler, saatlerce beklemelerine karşın bir organizasyon yapılmamasına tepki göstererek, soruna çözüm bulunmasını istedi. Eğitim-İş İzmir 2’Nolu Şube Başkanı Ahmet Cangı, “Burada yüzlerce gönüllü arkadaşımız sabahtan beri bekliyorlar, burada büyük bir organizasyonsuzluk. AFAD, 'Çözüm üretemiyoruz' diyor. Peki bu çözümü kim üretecek" dedi.

  • Ege Postası
  • 08.02.2023 - 17:46
  • Güncelleme: 09.02.2023 - 00:50

İzmir’in Bornova ilçesinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çağrısı üzerine deprem bölgesindeki çalışmalara destek vermek için gönüllü gitmek isteyen öğretmenler AFAD İzmir İl Müdürlüğü önünde toplandı. Öğretmenler, saatlerce beklemelerine karşın bölgeye gidişlerinin sağlanamadığını belirtti.

“ÇÖZÜM ODAĞI KİM?”

Eğitim-İş İzmir 2’Nolu Şube Başkanı Ahmet Cangı, “Burada yüzlerce gönüllü arkadaşımız sabahtan beri bekliyorlar, burada büyük bir organizasyonsuzluk. Buradaki gönüllüler oradaki yardıma muhtaç insanlarımıza yardım etmek istiyorlar ama burada AFAD ‘Çözüm bizde değil çözüm üretemiyoruz. Tamamen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bize verdiği listenin dışında bir sürü insanı getirdiniz ve burada çözüm üretemiyoruz’ diyorlar. Peki bu çözümü kim üretecek? Çözüm odağı kim” diye tepki gösterdi.

“KAOSU BİTİRİN ÇÖZÜM ÜRETİN”

Yetkililere seslenen Başkan Cangı, “Buradaki kaosu bitirmenizi istiyoruz. Ama orada da bir organizasyonsuzlukla karşılaşacağımızı biliyoruz. Ama yerinden insanlar taşınamazken deprem bölgesindeki o durumu tahmin edemiyoruz, yetkililerden çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ENİNDE SONUNDA O BÖLGEYE GİDECEĞİZ”

Gönüllü olarak deprem bölgesine gitmek için AFAD İl Müdürlüğü önüne gelen bir öğretmen “Burada bu problemleri çözecek olan kim? AFAD değil mi? AFAD’ın daha önceden hazırlık yapması gerekmiyor mu? Tüm dünya şu an yardım ediyor deprem bölgesine, biz İzmir’den afet bölgesine gönüllü taşıyamıyoruz. Kim çözecek bu problemi? Hepimiz oraya gönüllü olarak gitmek istiyoruz, hiçbir beklentimiz yok. Sadece orada insanlara yardımcı olmak istiyoruz ama gidemiyoruz. AFAD çözmeyecek de ben mi çözeceğim” dedi.

Bir başka gönüllü öğretmen ise “Terk etmiyoruz buradayız. Eninde sonunda bir otobüs gelecek ve biz binip yardım etmeye gideceğiz. Zaten orada bekleyecektik, keşke burada zaman kaybetmeseydik” diye konuştu. (ANKA) 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.