Dolar 32,5314
%0.09
Euro 35,0567
%0.23
Altın 2.442,610
%0.41
Bist-100 10.471,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Çiğli’de kriz masası kuruldu

Çiğli’de kriz masası kuruldu

Çiğli Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok çevre ilde etkisini gösteren depremle ve depremzedelerin ihtiyaçlarıyla ilgili gelişmeleri değerlendirmek amacıyla kriz masası kurdu.

  • Ege Postası
  • 08.02.2023 - 17:07
  • Güncelleme: 08.02.2023 - 21:53

Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün öncülüğünde başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürlerinin katılımıyla toplanan kriz masası ilk olarak İzmir Valiliği İl AFAD Acil Durum Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde Çiğli Belediyesi Arama Kurtarma Ekibini (ÇAK) arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Osmaniye’ye yolladı. Deprem bölgesinden elde edilen bilgiler dahilinde depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dayanışma kampanyası başlattı.

Dayanışma tırları yola çıkmaya başladı

Çiğli Belediyesi’nin dayanışma çağrısı sonucu binlerce yurttaş yardım toplama merkezlerine akın etti. Belediye personelleri ve gönüllü vatandaşların paketleme çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürdüğü toplama alanlarından ilk tırlar deprem bölgesine hareket etti. Çiğli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, dayanışma kampanyasının devam ettiği, bağış yapmak ve paketleme çalışmalarına destek olmak isteyen vatandaşların yardım toplama merkezlerine gelebilecekleri ifade edildi.

Tüm etkinlikler iptal edildi

Kriz masası, Çiğli Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün faaliyetleri ile sosyal tesislerde düzenlenecek aktiviteleri ikinci bir açıklamaya kadar iptal etti.

Gümrükçü kent paydaşlarıyla görüştü

Başkan Utku Gümrükçü belediye üst yönetiminin katılımıyla gerçekleştirilen ilk kriz toplantısının ardından Çiğli Kent Konseyi, meclis üyeleri, muhtarlar, iş insanları, meslek odaları, hastane yöneticileri, esnaflar, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantılarda Çiğli Belediyesi’nin dayanışma kampanyası ve ilerleyen süreçte hayata geçirilecek çalışmalarla ilgili bilgilendirme ve fikir alışverişi yapıldı. Deprem bölgesinde oluşacak acil ihtiyaçlara hızlı çözüm üretmek adına atılacak adımlar kararlaştırıldı. 

İlçe başkanlarıyla toplantı

Afetle mücadele sürecini kent paydaşlarıyla istişare ve iş birliği içerisinde sürdüren Başkan Gümrükçü, Çiğli’de ilçe başkanlığı bulunan tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelecek. Destek çalışmaları ve bundan sonraki yol haritasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunulacak.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.