Dolar 32,8444
%-0.01
Euro 35,6666
%-0.05
Altın 2.542,330
%-0.11
Bist-100 11.090,00
%-0.74

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Depremzedeler, Çeşme'deki otellerde çalışmaya başladı

Depremzedeler, Çeşme'deki otellerde çalışmaya başladı

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB), "Çeşme'de işiniz hazır" diyerek depremden zarar gören depremzedelere Çeşme'deki otellerde iş imkanı sağlayacaklarını açıkladı. Bununla birlikte deprem bölgesinde İŞKUR'lara başvuran depremzedeler, otellerde çalışmak üzere gelmeye başladı.

  • Ege Postası
  • 12.04.2023 - 14:18
  • Güncelleme: 12.04.2023 - 14:25

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, deprem nedeniyle çok sayıda insanın işlerini kaybettiğini belirterek depremzedelere destek olabilmek için Çeşme'deki otellerde bin depremzedeyi istihdam etmek üzere çalışma yaptıklarını ifade etti. Demir, deprem bölgesindeki valilikler ve İŞKUR ile yaptıkları yazışmalar sonucunda iş ihtiyacı olan depremzedelerin çalışmak üzere Çeşme'ye gelmeye başladıklarını söyledi. Depremin ilk gününden itibaren Çeşme'deki otelleri depremzedelere açtıklarını ve bin 600 kadar depremzedeyi bir ay süreyle misafir ettiklerini belirten Demir, "Bunun dışında bir şey daha yapalım dedik. Deprem bölgesinde işini kaybeden oldukça fazla insan vardı. 'İşini kaybedenlere en azından sezonluk iş imkanı sağlayalım' dedik. İŞKUR, 'Bu iş bizim üzerimizden yürüsün' dedi. Şu anda Hatay, Gaziantep, Malatya ve diğer bölgesindeki illerin İŞKUR'larına, 'İsteyen depremzedelere iş imkanı sağlayacağız' diye yazılar gönderdik. Depremzedeler Çeşme'ye gelmeye başladı. Bize gelen CV'ler var. Hatta az önce Gaziantep'ten gelen bir depremzede genci otelimizde işe aldık" diye konuştu.

Gaziantep'ten geldi, Çeşme'de işe başladı

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir ile görüşmesinin ardından işe başlayan Gaziantepli depremzede Miraç Samet Tunçerdem, "Çeşme'deki otellerin iş arayan depremzedelere iş vereceğini duydum. Bunun üzerine İŞKUR'a Gaziantep'te başvurdum. Yönlendirmeyle Çeşme'ye geldim. İş başvurum kabul edildi ve işe başlıyorum. Tüm depremzedelere geçmiş olsun diyorum. Çeşme'deki yöneticiler, ilk andan itibaren bizlerin yanındalar ve bizi desteklediler. Şimdi de iş vererek desteklemeye devam ediyorlar" diyerek duygularını dile getirdi. (İHA)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.