Dolar 27,1418
%0.08
Euro 28,9323
%0.11
Altın 1.680,900
%0.38
Bist-100 8,04
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP’li Beko SGK’daki vurgunu sordu!

CHP’li Beko SGK’daki vurgunu sordu!

Kamu kaynaklarına zarar veren uygulamaların, usulsüzlüğün ve yolsuzluğun son yıllarda iyice ayyuka çıktığını kaydeden CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, SGK’daki vurgunun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı internet sitesinde yayımlandığını belirterek ‘zararın’ miktarını sordu.

  • Ege Postası
  • 02.09.2022 - 11:11

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) zarara uğratıldığının ilgili bakanlığın internet sitesinden duyurulduğunu hatırlatan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, vurgunun miktarının kamuoyuna açıklanması gerektiğini belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı. Beko yaptığı açıklamada konunun ayrıntılarını şu ifadelerle paylaştı: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı internet sitesinde yayımlanan “Bakanlığımız Tarafından Sürdürülen İlaç ve Tıbbi Cihaz Soruşturması Hakkında’’ duyuruda Bakanlık tarafından sürdürülen soruşturma sonucu Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK)  zarara uğratan işlemler ile ilgili kurum müfettişlerinin gerekli tespitleri yaparak ilgililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu ve kamu kaynaklarına zarar veren uygulamalara, usulsüzlüğe ve yolsuzluğa müsamaha gösterilmeyeceğini açıklanmıştır. Hal böyleyken herkesin merak ettiklerini Bakanlığa sorduk: Bakanlığınızca başlatılan bu soruşturma kapsamında kamunun uğradığı zararın miktarı tam olarak ne kadardır?”

 BAKAN YA DA ÜST DÜZEY YETKİLİ BAĞLANTISI VAR MI?

 İlgili soruşturmanın ne zaman başlatıldığı ve hangi bulgulara ulaşıldığını da soru önergesine taşıyan İzmir Milletvekili Kani Beko, şu sorularına cevap bekliyor: Soruşturma kapsamında kaç kişi hakkında işlem yapılmıştır ve işlemlerin sonucu ne olmuştur? Bu kişilerin görevleri nedir ve görevlerine son verilmiş midir? Kamu kaynaklarına zarar veren uygulamalara, usulsüzlüğe ve yolsuzluğa yol açan bu soruşturma dahilinde her hangi bir bakan ya da üst düzey yetkilinin bağlantısı söz konusu mudur? Taşra teşkilatında oluşturulan Hastane / Eczane itiraz ve ceza komisyonlarında yapılan görüşmeler sonucunda kaldırılan veya miktarı düşürülen idari ve mali yaptırımların, hakkaniyeti ve doğruluğuna yönelik olarak geçmiş yılları da kapsayacak şekilde ayrıntılı bir incelemeyi başlatmak için teftiş kurulunu görevlendirmeyi düşünüyor musunuz?

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.