Dolar 32,3583
%0.17
Euro 34,4311
%-0.7
Altın 2.512,690
%2.09
Bist-100 9.814,00
%0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'li vekillerden arama kurtarmada yetersiz kalındığı gerekçesiyle suç duyurusu

CHP'li vekillerden arama kurtarmada yetersiz kalındığı gerekçesiyle suç duyurusu

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, depremin ardından arama kurtarma faaliyetleri ve yardım çalışmalarında yetersiz kaldığı gerekçesiyle kamu kurum ve kuruluşlarıyla yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

  • Ege Postası
  • 04.03.2023 - 15:27
  • Güncelleme: 04.03.2023 - 15:27

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, depremin ardından arama kurtarma ve yardım çalışmalarının depremzedelere ulaştırılamamasında sorumluluğu bulunan yetkililer hakkında Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Tutdere ve Alban, adliye çıkışında açıklama yaptı.

Alban, kurtarma çalışmalarından iktidarın haberi olmadığını vurgulayarak, “Bakanlıkların haberi yok, Adıyaman’dan hiçbirinin haberi yok. Burada 3-4 gün sonra gelip, enkaz altında insanlar öldükten sonra geldikten sonra haberi olan bakanlıklar ve kamu kurumları ile karşı karşıyayız. Depremde malı ve canını kaybedenlerin zamanında kurtarılamadığı için yaşamları sona eren yurttaşlarımız ile ilgilenemedikleri için, tüm kamu kurum ve kuruluşları ve ilgili bakanlıklar hakkında Adıyaman milletvekilimiz ile birlikte Adıyaman halkı adına, Türk milleti adına, tüm yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

Tutdere de “Deprem sonrasında Adıyaman’ı unutan, Adıyamanlının enkaz altında donarak vefatına sebep veren, ihmalleri ile Adıyaman’daki arama ve kurtarma çalışmalarının yeteri kadar zamanında başlamasına engel olan bütün kurumlar hakkında, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bütün kurumlar hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.