Dolar 32,2337
%0.02
Euro 34,8720
%-0.41
Altın 2.426,080
%-0.85
Bist-100 10.479,00
%-1.86

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'li Bülbül, Erdoğan'ın Aydın mitingi öncesi asılan pankarta tepki gösterdi

CHP'li Bülbül, Erdoğan'ın Aydın mitingi öncesi asılan pankarta tepki gösterdi

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın mitingi öncesinde, AK Parti Nazilli Gençlik Kolları’nın, ilçedeki bir binaya Millet İttifakı’nı hedef alan bir pankart astıklarını duyurdu. Bülbül, “Bu nedir? Bu açıkça Altılı Masa parti başkanlarını terörizmle, terörist olmakla itham etmektir. Bu konuda Nazilli Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Altılı Masa’nın partileri, Millet İttifakı’nın genel başkanları terörizmle suçlanamaz. Bu bir suçtur” dedi.

  • Ege Postası
  • 04.02.2023 - 16:07
  • Güncelleme: 04.02.2023 - 16:45

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü Aydın mitingi öncesinde, AK Parti Nazilli Gençlik Kolları tarafından bir binaya asılan ve Millet İttifakı’nı hedef alan pankarta tepki gösterdi. Pankart karşısında suç duyurusunda bulunduğunu açıklayan Bülbül, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı 4 Şubat’ta burada miting yapacak. Nazilli’de bu miting alanında asılmış bir pankart var. Bu pankart, ‘AK Gençlik Nazilli’ olarak asılmış durumda… Bu nedir? Bu açıkça Altılı Masa parti başkanlarını terörizmle, terörist olmakla itham etmektir. Bu kabul edilemez. Bu konuda Nazilli Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum.

Altılı Masa’nın partileri, Millet İttifakı’nın genel başkanları terörizmle suçlanamaz. Altında bir terörist tipi… Bu bir suçtur, bu pankartın indirilmesi gerekir. Bu ucube sistemin, partili Cumhurbaşkanı Sistemi’nin bu topluma uygun olmadığını söyledik. Buraya Sayın Cumhurbaşkanı mı geliyor, yoksa AKP Genel Başkanı mı geliyor? Bu milleti ayrıştırmadır. Bu nedenle bu yaşananlar Nazillili hemşerilerimize yönelik bir sıkıntı yaratmıştır. Nazillili hemşerilerimiz 14 Mayıs’ta sandıkta bu sıkıntıların hesabını soracak.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.