Dolar 32,5063
%0.17
Euro 34,5990
%0.16
Altın 2.489,490
%0.12
Bist-100 9.548,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Aytun Çıray da 'aday' tartışmalarına dahil oldu: Yazıklar olsun!

Aytun Çıray da 'aday' tartışmalarına dahil oldu: Yazıklar olsun!

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Millet İttifakı'nın adayı henüz belli olmazken, ancak Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmak istemesiyle ilgili yaşanan tartışmalara ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı. Çıray, "Kendi Genel Başkanı aday olmayan.. Hiçbir pazarlık yapmayan.. 'Bunun son seçimimiz olmaması için kazanacak aday şart' diyen İYİ Parti hakkında kuşku yaratanlara yazıklar olsun." dedi.

  • Ege Postası
  • 04.02.2023 - 12:22
  • Güncelleme: 04.02.2023 - 13:06

EGEPOSTASI- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Mayıs'ı işaret ettiği Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi Millet İttifakı cephesinde aday tartışmaları sürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayında adayın ne zaman açıklanacağıyla ilgili soruya, "13 Şubat'ta Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplanacağız. 6'lı masa liderleri adayı belirleyecek." demişti. Kılıçdaroğlu başka bir canlı yayında ise adaylığı ile ilgili soruya, "İsmim üzerinde mutabakat olursa, elbette bu görevi yapmak onurlu bir şey" dedi.

İYİ Parti cephesinden Kılıçdaroğlu'nun adaylığı masada konuşulmadan istemesi sık sık eleştiri alırken, Cihan Paçacı ve Ümit Özlale'nin Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamaları ise CHP'lilerin tepkisini çekmişti.

Öte yandan tartışmalar sürerken, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, Millet İttifakı adayı tartışmalarıyla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

ÇIRAY: YAZIKLAR OLSUN!

Çıray, "Kendi Genel Başkanı aday olmayan.. Hiçbirr pazarlık yapmayan.. 'Bunun son seçimimiz olmaması için kazanacak aday şart' diyen İYİ Parti hakkında kuşku yaratanlara yazıklar olsun. İYİ Parti olmasaydı Cumhur İttifakı 65 mv fazla çıkaracak, AY bitecek, BBB kazanılamayacaktı. Nokta!" 

"YA İYİ PARTİ OLMASAYDI?"

Bir takipçisinden gelen, "Seçime nasıl girdiniz?" sorusuna ise Çıray, "Aslında Yargıtaya göre girme hakkı kazanmıştık. Ancak YSK'ya güvenemezdik. Sn Akşener Sn Kılıçdaroğlu'ndan 15 mv istedi.
Verdiler. Hep teşekkür ettik. Bu demokrasi içindi. Sonra YSK, 'İYİ Parti zaten girebilirdi', dedi.
Böylece İstanbul,Ankara kazanıldı. Ya İYİ Parti olmasaydı!?" diye sordu.

"KEŞKE OLMASAYDI!"

Çıray'a CHP'li bir sosyal medya kullanıcısı cevap verdi. Partili, "Keşke olmasaydı da ittifakımız dediğimiz parti bu şekilde bizi ve genel başkanımızı aşağılamasaydı" ifadelerini kullandı.

ÇIRAY: ÇOK AYIP

Bunun üzerine Çıray, "Çok ayıp. Sn Kılıçdaroğlu'na hakarete önce ben izin vermem." yanıtını verdi.

"BİR YERLERE GÖZMÜ KIRPILIYOR"

Başka bir sosyal medya kullanıcı da tartışmalara dahil olarak, "Sn vekil şu kazanacak aday kim artik adini verin lutfen. Sürekli KK'ya yakışıksız yakıştirmalar neden oluyorsunuz. Bir yerlere gözmü kirpiliyor diye düsünülüyor secmenlerce." diye sordu.

ÇIRAY: MASA NE İÇİNDİ?

Çıray, "Masa ne içindi? Kemal Bey orada önerilip oylanması için masayı kurdu. Henüz orada "adayım" demedi. Ama dışarıdan aday dikte edenler var." diye yanıtladı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.