Dolar 32,8366
%0.04
Euro 35,1750
%0.09
Altın 2.454,670
%0.16
Bist-100 10.771,00
%0

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP'den Kılıçdaroğlu paylaşımı!

CHP'den Kılıçdaroğlu paylaşımı!

CHP, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı gün parti Genel Merkezi önünde yaptığı konuşmadan kesitler içeren bir video yayınladı. Videoda, "Ben uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi, bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum” denildi.

  • Ege Postası
  • 12.03.2023 - 22:25
  • Güncelleme: 12.03.2023 - 22:35

Millet İttifakı'nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanları, 6 Mart’ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya gelerek ittifakın Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıklamıştı.

CHP resmi hesabından; Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının ilan edilmesinin ardından Genel Merkez önünde yaptığı konuşmadan bir kesiti "Ben uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi, bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum” mesajıyla bu akşam sosyal medya hesabında yayınladı. Videonun başlangıcında ‘Başlıyoruz’ ifadesi yer aldı.

Videoda, Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının şu bölümleri yayınlandı:

“Bir adaydan öte, bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Bereket, huzur ve adalet hasretinin de adayıyım. Ben, uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının öyküleriyle doldurdum. Bize ‘kader’ dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz.

“GEZİ PARKI DAVASINDA HAKSIZ YERE HAPİS YATAN ŞEHİR PLANCI TAYFUN’UN BİRİCİK KIZI, VERA’MIZ DA ADAY”

Sevgili halkım, kimler aday biliyor musunuz? Ekmek teknesi gasp edilen kağıt toplayıcılarının deposuna gittim, çaylarını içtim. İşte oradaki Baver Bey aday. Şanlıurfa’da evladı için nöbet tutan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım adaydır. Maden işçisi Rıdvan’ın ailesini ziyaret etmiştim. Rahmetli Rıdvan’ın oğlu Emrullah adaydır. Tüm depremzedeler aday. Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday. KPSS’de derece yapmasına rağmen atanamayan Salihcan’ı dinlemiştim. Salihcan da aday. Gezi Parkı davasında haksız yere hapis yatan şehir plancı Tayfun’un biricik kızı, Vera’mız da aday.

“SEVGİLİ HALKIM EYVALLAH, BAŞLIYORUZ”

Ekmeği, suyu, geleceği çalınmış o 84 milyon, o 84 milyon da aday. Çaldıkları 418 milyar doları geri isteyen herkes aday. Bu, topyekûn bir değişimin başlangıcı. Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Sevgili halkım eyvallah, başlıyoruz.”

KILIÇDAROĞLU DA CHP’NİN KEDİSİ ‘ŞERO’YLA FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞTI…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu akşam Instagram hesabından CHP Genel Merkezi’nin kedisi ‘Şero’ ile partide çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. Şero’ya son çalışmalarını anlattığını belirten Kılıçdaroğlu, iktidara gelince yaş mamayı lüks olmaktan çıkaracağını açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı fotoğraflara yazdığı mesaj şöyle:

“ŞERO’YU HALKIMIZ ‘SOSYAL DEMOKRAT KEDİ’ OLARAK TANIDI”

“CHP Genel Merkezi’nde emektarımız Şero ile bir araya geldik. 2005 yılında dünyaya gelen Şero’yu halkımız ‘sosyal demokrat kedi’ olarak tanıdı. Bilirsiniz, kediler mekanı sahiplenir. Ve bir kedinin gözünde her şey kediye aittir. Burayı da en çok sahiplenen Şero’dur. Kapılar ona hep açıktır. Malum kediler kapalı kapıları sevmez. O istediği yere girer çıkar; sonsuz bir seyahat özgürlüğüne sahiptir. İstediği yerde dolaşır, istediği yerde dinlenir, istediği yerde uzanır. Canı ne isterse onu yapar. Bazen TV’de yanımızda boy gösterir, bazen toplantımızı böler. Hep de dikkatleri üzerine çeker.

“İKTİDARA GELİNCE YAŞ MAMAYI LÜKS OLMAKTAN ÇIKARACAĞIM”

Kediler zaten bilge canlılar. Şero da artık gel git, bir siyaset erbabına dönüştü. Bugün de ona son çalışmalarımızı anlattım. Şero’ya bugün bir de söz verdim. İktidara gelince yaş mamayı lüks olmaktan çıkaracağım. Yolda beraber yürüdüklerimizi, herkesi, gencini yaşlısını kedisini çiçeğini böceğini yürekten seveceğiz. Çünkü şefkat erdemdir.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.