Dolar 32,8419
%0.06
Euro 35,1922
%0.14
Altın 2.453,490
%0.11
Bist-100 10.801,00
%0.28

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatay'ı asla yalnız bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hatay'ı asla yalnız bırakmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'a gitti. Erdoğan, kentin Kırıkhan ilçesinde yaptığı konuşmada, "Hatay'ı asla yalnız bırakmayacağız" diyerek, "Devlet ve millet hep beraber deprem bölgesine doğru adeta sel olup aktık. Neredeyse yarım milyon insan bölgede görev üstlendi. Devlet tüm kurumlarıyla ilk günden beri sahada" ifadelerini kullandı

  • Ege Postası
  • 12.03.2023 - 15:06
  • Güncelleme: 13.03.2023 - 17:42

Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'a gitti.

Esenboğa Havalimanı'ndan bölgeye hareket eden Erdoğan'a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik ediyor.

Bölgede, Kırıkhan Stadyumu yanındaki çadır kenti ziyaret edecek Erdoğan'ın, Samandağ'da muhtarlar ve kanaat önderleri ile toplantı yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Antakya'da, Katar'dan gelen konteynerlerin kurulduğu alanı ve Defne'deki konteyner sahra hastanesini de ziyaret etmesi öngörülüyor.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMALAR

Kırıkhan'a giden Erdoğan ve Bahçeli burada açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında, "35 gün önce büyük bir felaketle milletimiz karşı karşıya kaldı. Acılarınızı paylaşıyorum milletimizin başı sağ olsun. Ama biliniz ki çok kısa sürede Kırıkhan ayağa kalkacak, hayat normalleşecek, insanlar yine mutlu olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da açıklamalarında şunları kaydetti: "Bu depremler hepimizi yasa boğan can kayıplarına ve yıkımlara yol açtı. Son asırda maruz kaldığımız en ağır felaketti. Deprem günü ülkemizde ağır kış şartları geçerliydi. Biz bir an önce vatandaşlarımızın yardımına koştuk. Devlet ve millet hep beraber deprem bölgesine doğru adeta sel olup aktık. Neredeyse yarım milyon insan bölgede görev üstlendi.

Devlet tüm kurumlarıyla ilk günden beri sahada. Hatay Havalimanı'nı hemen onarmaya başladık. Depremde zarar gören Hatay Havalimanı'nı 1 hafta içinde yeniden işler hale getirerek çalışmaların kolaylaşmasını sağladık. Ama gel gör ki ana muhalefet havalimanını biz onardık yalanını ortaya koydu. Oranın hafriyatını biz taşıdık yalanını ortaya attı. Yaptıkları böyle bir şey yok.

"YENİ KUYULARLA BİRLİKTE SU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Bugün üçüncü kez Hatay'a gelmiş oluyorum ve Cumhur İttifakı olarak da buradayız. İnşallah Hatay'ı asla yalnız bırakmayacağız. Yeni konutların inşası için gereken hazırlıkları da süratle yürütüyoruz. Hatay'da 183 bin konut ve 15 bin köy evi yapmayı planlıyoruz. Kırıkhan'da inşa edeceğimiz konut sayısı ise 15 bin 785'tir."

Katar'dan gelen yüksek standartlı konteynerlerde önceliği buraya veriyoruz. Kullanma suyundaki sorun hala çözülemedi. Yeni kuyularla birlikte bu sorunu da çözeceğiz.

Şu ana kadar deprem bölgesinde 426 bin çadır kurduk, 2 ay içerisinde 100 bin konteyneri de faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Tek bir vatandaşımın bile deprem yüzünden yaşadığı şehri terk etmesine gönlümüz razı değil. Ne yapacaksak neyi başaracaksak burada başaracağız.

Eğer sıkıntı yaşadıysanız bize düşen sizden helallik istemektir."

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.