Dolar 32,3466
%0.14
Euro 34,4500
%-0.65
Altın 2.510,610
%2.01
Bist-100 9.814,00
%0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
CHP Menemen’de aday bolluğu: Adaylar sahneye çıktı

CHP Menemen’de aday bolluğu: Adaylar sahneye çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi Menemen ilçe örgütünde 31 mart 2024 Yerel seçimleri için aday adayları sahneye çıkmaya başladı.

  • Ege Postası
  • 13.11.2023 - 10:36
  • Güncelleme: 13.11.2023 - 15:17

EGEPOSTASI(KULİS HABER)- 31 Mart 2024 yerel seçimlere aylar kala aday adayları için süreç başladı.

AK PARTİ SÜRECİ BAŞLATTI

AK Parti, aday adayları için başvuru sürecini 9 Kasım günü başlattı. Başvuruların 17 Kasım günü sona ereceği bildiridi. AK Parti’de başvuru ücreti bağış şeklinde alınacak. AFAD üzerinden Gazze’ye yardım yapılarak başvuru tamamlanmış olacak.

MHP’DE BUGÜN BAŞVURULAR BAŞLADI

MHP ise 31 Mart 2024 yerel seçimler için süreci bugün başlattı. MHP’de başvuruların 15 Kasım tarihine kadar süreceği belirtildi. MHP’de başvuru için herhangi bir ücret talep edilmedi. Toplumda karşılığı olan, halk tarafından sevilen kişilerle seçimlere girileceği aktarıldı.

GÖZLER CHP’DE

AK Parti ve MHP’de süreç başlarken gözler ‘değişim’ tartışmaları sonrası delege iradesiyle genel başkan değiştiren CHP’ye çevrildi.

CHP’de aday adayları için sürecin önümüzdeki hafta başlaması ön görülüyor.

GENEL MERKEZ YOKLAMASI YAPILACAK

Menemen’de Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yolsuzluk ve zimmet suçlarıyla görevden alınmasının ardından belediye yönetimi kura ile AK Parti’ye geçmişti. AK Parti idaresinde olan ilçe belediyelerinden biri olan Menemen’de CHP’nin genel merkez yoklaması ile aday belirleyeceği öğrenildi.

MENEMEN’DE ADAY BOLLUĞU

CHP Menemen’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri için aday adayları sahneye çıkmaya başladı.

GÜNEY ÖRGÜTÜ ARKASINA ALDI

CHP Menemen önceki dönem İlçe Başkanı Ömer Güney’in aday adaylığı için hazırlandığı öğrenildi. Menemen’de atanarak göreve geldikten sonra Olağanüstü kongre ile seçime giden ve delegasyonun tam desteğini alan Güney’e örgütün 2024 yerel seçimleri için tam destek verdiği öğrenildi.   

SÖNMEZ YOKLUYOR

Mustafa Kemal Sönmez ismi ise  daha aday adaylıkları süreci başlamadan göze çarptı. Menemen’in bir çok noktasına asılan pankartlar ve afişlerle Sönmez, aday adaylığını ilan etti. Sönmez’in genel merkezde kulis çalışmalarına başladığı ancak adaylık ihtimalinin olmadığı iddia edildi.

KARAKURT ADAY OLACAK MI?

CHP Meclis Üyesi Deniz Karakurt’un aday adayı olma ihtimali yüksek görülüyor. Karakurt’ta süreç başlamadan Menemen’de otobüs duraklarına sprey boyalarla isim yazdıranlardan biri oldu. Karakurt’un Menemen Meclisi’nde ‘yazılamalar’ üzerinden tepki görmesiyle kendini geri çektiği ve kulis yaptığı öğrenildi.

Öte yandan, CHP ve AK parti arasında yapılan başkan vekilliği seçiminde seçilerek kısa süre belediyeyi yöneten Deniz Karakurt’un belediyeyi yönettiği süreç içerisinde özellikle belediyede çalışan CHP üyelerine karşı mobbing uyguladığı, kibirli davrandığı iddia edildi. Kısa süre başkan vekilliği yapan Karakurt’un adaylığının örgütte karşılık bulmayacağı düşünülüyor.

ELİTAŞ NE YAPACAK?

CHP’nin 38.Kurultayında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıkça destek vermişti. Özel’in seçimi kazanmasıyla gözler Soyer’e çevrildi. Soyer’in adaylığına ilişkin CHP’den herhangi bir açıklama gelmezken, Menemen’de Soyer’in ekibinden olan Ali Kemal Elitaş’ın adaylığı da zora girmiş oldu.

ŞAHİN’İN HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ

Menemen’de 20 yıl belediye başkanlığı yapan Tahir Şahin, 2019 seçimlerinde aday gösterilmedi. Memleket Partisi’nde bir süre siyaset yaptıktan sonra önceki dönem PM’nin oluruyla CHP’ye geri dönen Şahin’in aday adaylığı Menemen’de çok konuşulmuştu.

Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye geri dönmesiyle Şahin’in aday olabileceği ihtimali kuvvetlenmişti ancak CHP’nin 38. Kurultayında yaşanan değişim ile Şahin’in adaylık ihtimali zayıfladı.

Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesiyle birlikte Sarıgül oyun dışında kaldı.  Sarıgül’ün oyun dışında kalmasıyla Tahir Şahin’in adaylık hayalleri suya düştü. 

DEĞİŞİM RÜZGARIYLA GENÇ İSİM

 Öte yandan ‘değişim’ rüzgarıyla yeni ve genç bir aday gösterilme ihtimali kuvvetlendi.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.