Dolar 32,3466
%0.14
Euro 34,4500
%-0.65
Altın 2.510,610
%2.01
Bist-100 9.814,00
%0.59

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
AK Partili Çankırı'dan Soyer'e sert tepki: Hadi gel yürü bakalım buradan

AK Partili Çankırı'dan Soyer'e sert tepki: Hadi gel yürü bakalım buradan

İzmir’de kısa süreli etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle kentin birçok noktasında su baskınları meydana geldi. Her yağmurda gölete dönen Tarihi Kemeraltı Çarşısı bu kez de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından aylardır bitirilemeyen alt yapı çalışmaları nedeniyle adeta çamur deryasına döndü. Saatlerce dükkanlarını temizleyen esnafı yalnız bırakmayan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Başkan Soyer’e seslenerek; “Çanağa ne doğrarsan kaşığa o çıkar. Tunç Soyer, Kemeraltı esnafı seni bekliyor. Hadi gel yürü bakalım burada” dedi.

  • Ege Postası
  • 13.11.2023 - 10:29
  • Güncelleme: 13.11.2023 - 14:19

AK Parti İzmir Milletvekilli Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Konak İlçe Teşkilatıyla beraber kentte etkisini gösteren yağmur sonrasında tarihi Kemeraltı çarşısını ziyaret etti.

Esnaftan Soyer’e Tepki

Yağış sonrası adeta çamur geçidine dönen Kemeraltı'nda sorunları tek tek dinleyen Çankırı’ya bazı esnaflar; “Çok şikayetçiyiz. Bu kadar rezillik olur mu ya? Turist buraya gelip ‘köy’ diye söylenip gidiyor.  Biz tarlada gezsek daha iyi. 8 aydır burası böyle. Bir şey de söylemiyoruz. Neticede burada esnafız. Bizim köyün yolları buradan daha güzel” sözleriyle büyükşehir belediyesine tepki gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye’si tarafından Kemeraltı’nın 50 yılını kurtaracak bir çalışma olarak adlandırdığı ancak bölgede aylardır keşmekeşe dönüşen ve bitmeyen çalışmaya tepki gösteren Çankırı; “Sayın Soyer İzmir’deki görevini iğneyle kuyu kazmak olarak tanımlıyor. Neden? Engel olan nedir? Sayın Soyer çalışmak ve hizmet etmek istedi de kim engel oldu? İzmir’i kuyuya çevirdiniz şimdi de kalkıp elinizde olup da kullanmadığınız imkanları ‘iğne’ olarak tabir ediyorsunuz. İğneyi de çuvaldızı da siz hak ediyorsunuz.  Artık kabul edin, her işin bir yapılma biçimi ve ustası vardır. Neticede çanağa ne doğrarsan kaşığa o çıkar. Dolayısı ile İzmir’de vatandaşlar artık her şeyin farkında. Bu kenti yönetemiyorsunuz. Vatandaşa hizmet vals yapmaya benzemez” dedi.

Çankırı, Soyer’in O Sözlerini Hatırlattı

Öte yandan yaşanan tepkiler sonrasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 4 Kasım Cumartesi günü Youtube kanalı üzerinden yayımlanan bir programda kentin beklentilerinin karşılanmasına yönelik soruya karşı verdiği yanıt, söylemle icraat arasındaki uçurumu ortaya koydu. Çankırı bahse konu olan yayında Soyer’in, “Biz alt yapıya yatırım yapıyoruz. Çalışkan bir belediye başkanı olduğumu İzmirli biliyor. Dünyayı İzmir’e davet edeceğiz. İzmir’i dünyayla buluşturacağız. İzmirli de memnun. Kentte yaşayanlar da memnun, biz ölçüyoruz. Ölçümlerden çıkardığımız sonuç, bir memnuniyet var. Aydınlatmaları da yapacağız ve 24 saat yaşatacağız bu kenti” Sözlerini hatırlatarak, “Tunç Soyer, Kemeraltı esnafı seni bekliyor. Hadi gel yürü bakalım buradan.”  Dedi.

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.