Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Buldan'dan Bahçeli'ye tepki: Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir!

Buldan'dan Bahçeli'ye tepki: Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir!

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, Amedspor- Bursaspor müsabakasındaki ırkçı saldırıya ilişkin "Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir" ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Bahçeli'nin doksanların karanlık çetelerine sahip çıktığını söyleyen Buldan, "Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olanlar sizlersiniz. Bu seçimde gidecek olan sizlersiniz" dedi.

  • Ege Postası
  • 07.03.2023 - 13:29
  • Güncelleme: 07.03.2023 - 17:18

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Amedspor'a yönelik açıklamalarına yanıt verdi. Bahçeli'nin ifadeleri ile doksanların karanlık çetelerine sahip çıktığını kaydeden Buldan, "Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olanlar sizlersiniz. Bu seçimde gidecek olan sizlersiniz" ifadelerini kullandı.

HDP Kadın Parlamento Grubu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, HDP Kadın Meclisi ve bileşen partilerinin temsilcileri, Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren, KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, SES Eş Genel Başkanı Gönül Adıbelli, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Barış Anneleri, kadın, insan ve hukuk örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Buldan, konuşmasının başında kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü felaketin karşısında karşıladıklarını belirterek, "8 Mart bizler için, kadın özgürlük mücadelemizi ve dayanışmamızı büyüterek alanlarda en güçlü şekilde sesimizi duyurduğumuz günün adıdır. Ancak maalesef 8 Mart’ı bu sene büyük bir felaketin gölgesinde karşılıyoruz. Bir kez daha sizlerin huzurunda deprem felaketinde kaybettiğimiz tüm canlarımızı rahmetle saygıyla anıyorum, yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı diliyorum. Bu depremden zarar gören tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yine aynı depremden ağır şekilde etkilenen ve ambargoya maruz bırakılan Suriye halklarının da acısını yürekten paylaşıyor, dayanışma duygularımı iletiyorum" dedi.

"SİYASETTEN TAMAMEN SİLİNİP YOK OLACAKSINIZ"

Amedspor’un Bursaspor ile karşılaşmasında kentte ve sahada uğradığı saldırılara da değinen Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt verdi.

Buldan, şunları söyledi: "Diyorum ki; Amed vardır. Var olmaya da devam edecek. Amedspor vardır, var olmaya da devam edecek. Gol atmaya devam edecek. Ama siz yoksunuz, yok olmaya da devam edeceksiniz. 3 ay sonra siyasetten tamamen silinip yok olacaksınız. Doksanlı yılların karanlık ruhunu yeniden canlandırmak isteyenlere, faşizmi can suyu olarak görenlere halklarımız en büyük cevabı sandıkta verecektir. Bu ülkeyi doksanların karanlığına tekrar götüremeyeceksiniz. Buna izin vermeyeceğiz. Ama siz doksanların karanlık çukurunda kalmaya devam edeceksiniz. Tarih sizi hep böyle anacak. Bütün Türkiye halklarına karşı geliştirilen bu tehdidin sahipleri bilsin ki demokrasi ve barış mücadelemiz karşısında bütün kirli tezgâhlarınızla birlikte yenileceksiniz." (Birgün)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.