Dolar 32,8841
%0.19
Euro 35,2663
%0.35
Altın 2.458,200
%0.31
Bist-100 10.798,00
%0.25

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Aday ilanı sonrası ilk istifa Gelecek'ten

Aday ilanı sonrası ilk istifa Gelecek'ten

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun belirlendiği sürecin ardından Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, yaşananların "partinin siyasi serencamı için bir hayal kırıklığı" olduğunu belirterek, istifa ettiğini açıkladı.

  • Ege Postası
  • 07.03.2023 - 12:45
  • Güncelleme: 07.03.2023 - 17:13

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu açıklamasının ardından ilk istifa haberi Gelecek Partisi'nden geldi. 

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, yaşananların "siyasi maceraları için bir hayal kırıklığı" olduğunu belirterek, istifa ettiğini açıkladı.

Ödemiş, Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı olarak Kılıçdaroğlu'nu göstermesinin ardından yaptığı yazılı açıklama ile istifasını sundu.

Birçok kez, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazlarını partisinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na ilettiğini vurgulayan Ödemiş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Yaklaşık bir yıldır tümn itirazlarımı, parti kuruluş amaçlarına uygun olmayan bu teslimiyetçi anlayışı, birçok defalar parti içinde ve yüz yüze sayın Genel Başkan'a bizzat ifade etmeme rağmen, bir sonuç alamadığımı üzülerek müşahede ettim. Türkiye'nin yeni dönemini şekillendireceği iddiasıyla açıklanan Liderlik namzedini ve bu liderliğin kadro yapısını, büyük bir heyecanla çıkmış olduğumuz siyasi serencamımız için bir hayal kırıklığı olduğu gerekçesiyle, son yıllarda yaşadığımız kutuplaştırıcı ve ötekileştirici siyasetin, bir başka versiyonunun, eser mitkarda da olsa, öznesi olmak istemediğimi tüm kamupyuna duyurmak istedim. Tamamen ilkesek ve öznel siyasete inancımdan kaynaklanan bu değerlendirmem neticesinde, Gelecek Partisi hükmü tüzel kişiliği altındaki tüm görevlerimnden Kurucular Kurulu Üyeliği, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Koordinatörlüğü) istifa ediyorum..." (Cumhuriyet)

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.