Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bornova’da eş, dost, akraba atamaları: İlçe başkanı Çapın’ın kızı müdür oldu

Bornova’da eş, dost, akraba atamaları: İlçe başkanı Çapın’ın kızı müdür oldu

CHP Lideri Özgür Özel’in akraba atamalarına ilişkin, ‘gözünüzün yaşına bakmam’ açıklamasının hemen ardından CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın’ın kızının Bornova Belediyesi’nde müdür olarak atandığı ortaya çıktı.

  • Ege Postası
  • 15.05.2024 - 15:18
  • Güncelleme: 15.05.2024 - 15:26

BERİVAN KAYA/EGEPOSTASI-  31 Mart yerel seçimlerin ardından belediyelerde kadro değişiklikleri sürüyor. Belediye Başkanları ekiplerini oluşturuken CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den ‘akraba atamalarına’ karşı uyarı gelmişti.

ÖZEL ‘GÖZÜNÜZÜN YAŞINA BAKMAM’ DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçtiğimiz hafta akraba ataması yapan belediye başkanlarına müdahale ederek, “Bu kadar işsizlik ve yoksulluğun olduğu yerde bu tip işler CHP’ye duyulan güveni kökten sarsar. Hiç tavizimiz yok. Asla kabul etmiyoruz. En sert tepkiyi ben gösteriyorum. Bundan sonra da asla izin vermeyeceğiz. Atamaların geri alınması gerekiyor. Aksi takdirde parti hukuku içinde ne yapmamız gerekirse onu yaparız. Bana yapılan her kusuru, partideki her hatayı affedebilirim. Ama belediyede akraba, eş, dost işi ve paralı pullu işlere bulaşanların gözüne yaşına bakamayız” ifadelerine yer vermişti.

ÇAPIN’IN KIZI MÜDÜR OLDU

Özel’in akraba atamalarına ilişkin yaptığı açıklanın ardından Bornova İlçe Başkanı Ertük Çapın’ın kızı Ecem Çapın’ın Bilgi İşlem Müdürü olarak atandığı ortaya çıktı.

DÜNÜR VE YEĞENLERE KADRO 

Çapın’ın dünürü Erkan Erbayraktar’ı Belediye Şirketi Yönetimine, yeğenlerini de danışman olarak  Bornova Belediyesi’nde göreve başlattığı iddia edildi.

DESTEĞİN KARŞILIĞINI ALDI

CHP kulislerinde ise Çapın’ın Belediye Başkanı Ömer Eşki’ye verdiği desteğin karşılığını aldığı konuşuluyor.

 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.