Dolar 28,9141
%0.06
Euro 31,3376
%-0.39
Altın 1.888,560
%-1.85
Bist-100 8,09
%0.76

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Soyer duyurdu: Büyükşehir’den can dostlar için bir adım daha

Başkan Soyer duyurdu: Büyükşehir’den can dostlar için bir adım daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sahiplenilen ya da sahiplenilecek engelli sokak hayvanlarının veterinerlik hizmetleri ücretsiz yapılması kararı aldı. Kararı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

  • Ege Postası
  • 02.01.2022 - 09:46

EGEPOSTASI- Yaşanan pitbull saldırılarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyelere sokak hayvanlarının toplatılıp barınaklara gönderilmesi çağrısında bulunmasıyla birlikte başlayan tartışmalar devam ediyor.

Erdoğan’ın çağrısının ardından İçişleri Bakanlığı da bir genelge yayımlayıp sahipsiz hayvanların toplatılması yönünde talimat vermişti.

İlk günden bu yana sokak hayvanlarının toplatılmasına karşı olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Toplatılmaları söz konusu değil” demişti.

YENİ HAMLE

Sokak hayvanlarına ilişkin saldırı ve tartışmalar devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden can dostlar için yeni hamle geldi. 

Alınan kararla birlikte sahiplenilen ya da sahiplenilecek engelli sokak hayvanlarının veterinerlik hizmetleri ücretsiz yapılacak.

Kararı sosyal medya hesabından paylaşan Başkan Soyer, şu ifadeleri kullandı; “Sahipleneceğiniz veya sahipli olan engelli can dostlarımızı yaşamları boyunca ücretsiz tedavi edecek, kısırlaştırma masraflarını karşılayacağız. Biz İzmir'de yaşamı tüm canlılarla paylaşıyoruz.”

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.