Dolar 31,0391
%0.17
Euro 33,6226
%-0.05
Altın 2.032,380
%0.76
Bist-100 9,37
%0.29

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Asgari ücretle çalışanlara kötü haber

Asgari ücretle çalışanlara kötü haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete zam yapılmasının gündemlerinde olmadığını açıkladı

  • Ege Postası
  • 27.03.2023 - 15:31
  • Güncelleme: 27.03.2023 - 15:31

Vedat Bilgin, en düşük emekli aylığına yapılan düzenlemenin ardından merak edilen bir soruya yanıt verdi. Bilgin, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını açıkladı.

Zam beklentisinin olmadığını söyleyen Bilgin, "Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir. Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir. Enflasyonun yüzde 20'lere gerilere düştüğü bir ortam var" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralık ayında son asgari ücreti açıklarken Mayısı işaret ederek, "Beklenmedik bir durumla karşılaşırsak asgari ücrette yeni bir düzenleme daha yapabiliriz" diye konuşmuştu.

Enflasyon yükselişini sürdürürken, asgari ücretli çalışanlar, seçimi de dikkate alarak ek zam için mayıs ayı için beklentiye girmişti. Emekli ve gazi aylıklarına yapılan zam sonrası beklentileri artar asgari ücretlilere kötü haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Bir zam beklemiyorum. Olağanüstü bir durum olursa düşünülebilir. Asgari ücrete ara zam gelmeyecektir. Enflasyonun yüzde 20'lere gerilere düştüğü bir ortam var” açıklamasını yaptı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.