Dolar 33,0812
%0.01
Euro 36,1070
%-0.14
Altın 2.600,120
%-0.54
Bist-100 11.139,00
%0.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Altılı Masa liderlerinden paylaşım

Altılı Masa liderlerinden paylaşım

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi liderleri ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

  • Ege Postası
  • 07.03.2023 - 00:14
  • Güncelleme: 07.03.2023 - 09:41

Millet İttifakı'nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanları, bugün Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın 5 saat süren toplantısının ardından Cumhurbaşkanı adayı açıklandı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu’nun adaylığını, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizim Cumhurbaşkanı adayımızdır" diyerek duyurdu.

KILIÇDAROĞLU: CUMHURİYET'İMİZİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ. BAŞLIYORUZ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gecenin ilerleyen saatlerinde, sosyal medya hesabında Millet İttifakı’nı oluşturan diğer beş partinin genel başkanlarını etiketleyerek yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Millet İttifakı’nın sayın genel başkanlarına, duydukları güven için teşekkür ederim. Şimdi el ele, omuz omuza yürüyeceğimiz uzun bir yolumuz var. Cumhuriyet’imizi demokrasiyle taçlandıracağız. Başlıyoruz!”

KARAMOLLAOĞLU: "ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN"

Karamollaoğlu’nun bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Ortak Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun!”

Karamollaoğlu, 6 liderin Kılıçdaroğlu’nun aday olduğuna ilişkin imzalı açıklamasıyla 12 maddelik “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Sürecinin Yol Haritası” belgesini de paylaşımına ekledi.

MERAL AKŞENER: MİLLETİMİZİN İRADESİYLE TARİH YAZACAĞIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabında bu akşam, fotoğraflarla birlikte, “Milletimizin iradesiyle tarih yazacağız” mesajını paylaştı.

BABACAN: BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, toplantının ardından sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Açık havada saatlerce toplantımızın bitmesini bekleyen vatandaşlarımızın dediği gibi, ‘Birleşe birleşe kazanacağız’. Türkiye için şimdi kenetlenme vakti. Seçim gecesi tarihi başarıya imzamızı atacağız.”

DAVUTOĞLU: BU ZAFERİN KAYBEDENİ OLMAYACAK

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gecenin ilerleyen saatlerinde sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Millet İttifakı olarak Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı, uğurlu olsun.Hep birlikte kazanacağız, bu zaferin kaybedeni olmayacak."

UYSAL: BİZİM ADAYIMIZ BİR KİŞİ DEĞİL, MİLLET!

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, gecenin ilerleyen saatlerinde sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarda şunları kaydetti:

"Bizim gayretimiz, ülkenin gençleri doğdukları topraklarda doyabilsin, hayal kurabilsin, çocuklarımız borçsuz doğabilsin, milletimiz korkusuz yaşayabilsin, herkes konuşabilsin, bu topraklar yeniden bereketlensin, esnafı çiftçisi üretebilsin... Bizim derdimiz, kendi kaderlerini milletin kaderi ile aynileştirenlere karşı, bir kez daha milletimiz kendi kaderine hakim olabilsin... Ve dolayısıyla adayımız, demokrasi, adayımız cumhuriyet, adayımız adalet, adayımız hürriyet. Bizim adayımız bir kişi değil millet. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı Vatanımıza, Milletimize hayırlı uğurlu olsun."

İMAMOĞLU: AYDINLIK YARINLARA EN KISA SÜREDE ULAŞACAĞIZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Merkezi önündeki karşılamanın ardından sosyal medya hesabında Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’ı etiketleyerek yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“İnanıyoruz ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Millet İttifakı olarak, ülkemizin her bir ferdinin çoktan beri hak ettiği aydınlık yarınlara en kısa sürede ulaşacağız.”

MANSUR YAVAŞ: BİRLİKTE RAHMET VARDIR, BEREKET VARDIR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın adayının açıklanmasından sonra sosyal medya hesabından, bu akşam “Birlikte rahmet vardır, bereket vardır. Sayın Genel Başkanlarımıza teveccühleri için teşekkür ederiz. Türkiye'nin ikinci yüzyılına hep birlikte umutla ve mutlulukla yürüyoruz @ekrem_imamoglu” açıklamasını yaptı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.