Dolar 32,4061
%0.15
Euro 34,5333
%0.3
Altın 2.454,130
%0.63
Bist-100 9.739,00
%-0.77

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Akşener'den 8 Mart'ta Anıtkabir'e ziyaret

Akşener'den 8 Mart'ta Anıtkabir'e ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Akşener Anıtkabir Özel Defteri'ne, "Biz nice zor şartların ve imkansızlıkların içinde cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliğiyle bugünlere gelen köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayan yıkılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız. Cumhuriyet'imizin yeni asrında, kadınlarla birlikte tarih yazacağız" mesajını yazdı.

  • Ege Postası
  • 08.03.2023 - 15:13
  • Güncelleme: 08.03.2023 - 16:31

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile beraberindeki yönetici ve kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Akşener Atatürk’ün mozolesine, üzerinde “İYİ Parti” yazılı çelengi bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Akşener'in saygı duruşu sırasında asker selamı vermesi dikkat çekti. Akşener ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Akşener, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

“MÜCADELEDEN ASLA VAZGEÇMEYEN TÜRK KADINLARIYIZ”

“Aziz Atatürk…Türkiye’de medeniyet yolundaki en büyük armağanımız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında da bir kez daha huzurundayız. Biz nice zor şartların ve imkansızlıkların içinde cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliğiyle bugünlere gelen köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayan yıkılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız.

Cumhuriyetimizin bizim için ne kadar büyük bir şans olduğunun da farkındayız. İstiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz kadınlar, daha çocuk yaşta içtiğimiz anda sadakatimizle medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki 1934 yılında batılı ülkelerden bile önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verebilen bu Cumhuriyet, 2023 yılında bunun hatırasıyla yetinemez. 

“KADINLARLA BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ"

Çünkü biliyoruz ki kadınların omuzlarında yükselen bu memleket yeni asrında, kadınları görmezden gelemez. Çünkü Türk kadını güçlü olursa Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla bir kez daha söz veriyoruz ki ülkemiz ve milletimiz için durmaksızın çalışacak, evlatlarımızın geleceği için yılmaz bir mücadele verecek, Cumhuriyet'imizin yeni asrında kadınlarla birlikte tarih yazacağız. Büyük Türk milleti için verdiğiniz mücadeleyi ve biz Türk kadınları için açtığınız yolu bir kez daha şükranla selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Akşener, Anıtkabir’den ayırılırken “Başbakan Meral Akşener” sloganları atıldı. Korumalar, partililere “slogan ve alkış yok” uyarısı yaptı.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.