Dolar 28,8960
%0.08
Euro 31,4606
%-0.1
Altın 1.924,330
%1.84
Bist-100 8,03
%0.98

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
3. Bornova Kitap Günleri başlıyor

3. Bornova Kitap Günleri başlıyor

İzmir’in en uzun süreli ve en geniş katılımlı olarak yapılan kitap günleri başlıyor. Bornova Belediyesi tarafından ‘Bornova Belediyesi 3. Kitap Günleri’ adı ile Büyükpark içinde düzenlenecek olan etkinlik 30 Eylül Cuma günü Bornova Büyükpark’ta kitapseverleri biraraya getirecek. 9 Ekim tarihine kadar devam edecek olan organizasyonda bu yıl 50 yayınevi ve 250 yazar ve 500 bin kitap okurlarla buluşacak. Ziyaretçiler imza günü, söyleşi, panel, atölye ve birbirinden renkli sahne performanslarının yer aldığı etkinliklerle sanata doyacak.

  • Ege Postası
  • 28.09.2022 - 09:24

Bornova Belediyesi, Kültür kenti Bornova vizyonuyla ilkini 2019 yılında hayata geçirdiği Bornova Kitap Günleri’nin 3’cüsü için hazırlıklarını tamamladı. Bir çok yazarın konuk olacağı etkinlikte CHP Milletvekili Yazar Ali Mahir Başarır ve Türkiye'nin ilk kadın mizah yazarı olarak tanınan Mine Kırıkkanat gibi isimlerde yer alacak. Ayrıca  etkinlik kapsamında Kısa Film gösterimi, şiir dinletisi, dans gösterisi ile Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Kozmonot gurubunun konserleri de yapılacak. Etkinlikler park içinde farklı noktalara kurulan, adlarını Bornova'da yaşadığına inanılan edebiyat dünyasının ünlü isimlerinden biri olan Homeros ile kitabının ismi olan İlyada ve Odysseia sahnelerinde gerçekleşecek.

10 sürecek etkinlikler

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Geniş katılımla gerçekleşen ve her sene binlerce İzmirli kitap severi biraraya getiren Bornova Kitap Günleri’nde bu sene de birbirinden değerli yazarları okurlarla buluşturacağız. 10 gün boyunca çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacağız. Gelecek nesillere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak bizim görevimiz. Tüm İzmirlileri Bornova’ya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.