Daha öncede, 'hükümeti istifaya' davet eden futbol taraftarlarına hakaret ve küfür içeren paylaşımlarda bulunarak, istifa çağrısı yapan taraftarları “hesap vereceksiniz” diye tehdit eden Sefa Şahin’e seviye hatırlatması yapan, Sadettin Coşkuner “aynı üslupla cevap vermeye aile terbiyemiz ve parti geleneğimiz müsait değil” diyerek şu mesajı paylaştı;

TEMİZ SİYASET DİLİNİ SİZLERE ÖĞRETECEĞİZ

Kelime hazinesi küfürden ibaret olan ve ne yazık ki bir siyasi partinin yöneticisi konumundaki zat, çirkin bir dille İzmir Büyükşehir Belediyemize saldırıyor.

Memleket Partisi Bornova İlçe Yönetim Kurulu belli oldu Memleket Partisi Bornova İlçe Yönetim Kurulu belli oldu

Hepimiz bu büyük acı etrafında kenetlenirken, işi gücü kötücüllük olanların bu çirkin sözlerine aynı üslupla yanıt vermeye, aile terbiyemiz de, Parti geleneğimiz de müsait değil.

Düğmesi baştan yanlış iliklenen siyasetiniz tarihe karışacak, temiz siyaset dilini de sizlere biz öğreteceğiz. Temennimiz o güne kadar daha da çirkinleşmemeniz, insanlarımızı cinsiyetçi dilinize maruz bırakmamanız!

ŞAHİN'DEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER 

Coşkuner'in açıklamalarına tepki gösteren AK Partili Şahin, ''CHP İl Başkan Yardımcısı Saadettin Coşkuner'e ilk ve son yanıtım. 'Evin camdansa komşuna taş atmayacaksın!'' ifadelerini kullanarak bir tweet dizisi yayımladı. 

AK Partili Şahin'in açıklamaları şu şekilde;

''Vekiliniz Özcan Purcu'nun 'Aptal anlamazlar' diye hitabı sizin üslubunuz. Eski İl Başkanın Deniz Yücel'in  'Sana kemik atan olmadı' diye hitabı sizin üslubunuz! Meclis Üyeniz Dila Koyurga'nın ağıza alınmayacak küfürler paylaşması, sizin üslubunuz. CHP'lilerin listesi uzar gider... Sizin parti terbiyeniz, bunların yansımasıdır! Bana laf cambazlığı yapıp, temiz siyaset dili öğretene kadar dön kendi partilinize bak! Şimdi gelelim aile terbiyene! Karşıyaka Belediye Başkan adayınız Serdar Yavaşoğlu, Coşkuner ailesinden 25 kişinin Karşıyaka Belediyesi'nde çalıştığını ortaya çıkardığı için partiden ihraç için disipline sevk edildi. Yeni İl Başkanınız geldi de kınama ile geçiştirdi!  Biz bir şey söyleyince inanmazsın ama kendi vekilin Tacettin Bayır'ın senin için söylediği 'Ben milletvekiliyim, bu kadar adam işe sokamadım' sözlerini hatırlatmak isterim. Ahhh kod adı Sadettin olan Sedredil mevkidaşım ahhh!  Sonuç olarak, Sadettin Coşkuner; Sizde olmayan temiz siyaseti, sizden öğrenecek değiliz! Akrabalarını belediye kadrolarına yerleştirmekten fırsat bulursan, kasetle gelen Bay Bay Kemal'in arkasında, milletin tokadını yemek için koşturun bakalım.''