Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve birçok ilde de hissedilen depremde Hatay 8’nci Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Er Eren Taşkın’ın (20) acı haberi, İzmir’in Bayraklı ilçesindeki ailesine ulaştı. Şehidin Org. Nafiz Gürman Mahallesi 7061/1 Sokak’ta bulunan evine giden askeri yetkililer, şehadet haberini anne Dursune Taşkın’a verdi.

İzmir’in gönüllü polisi Sinan Amca İzmir’in gönüllü polisi Sinan Amca

Şehidin evine Türk bayrakları asıldı, evin önüne taziye çadırı kuruldu.

“Cuma günü annesi birliğine teslim etti”

"Yetim evladımızın perşembe akşamı asker eğlencesini yaptık" diyen dayı Ali Kopgel, “Öncelikle vatan sağ olsun diyoruz. Büyük bir deprem yaşandı kaybımız da var.  Buradan asker eğlencesini yaptık güle oynaya gönderdik. Cuma günü annesi birliğine teslim etti. Bugün akşam saatlerinde komutanlarımız gelerek deprem sonrası şehit olduğu haberini verdi.” dedi.

Babası Cem Taşkın’ın 2014 yılında vefat ettiği ve bir kız kardeşi olduğu öğrenilen şehit Piyade Er Eren Taşkın’ın, bugün Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kadifekale Şehitliği’nde düzenlenecek törenle ebediyete uğurlanacağı öğrenildi.

Başkan Sandal'dan taziye mesajı

Başkan Sandal, acı haberin ardından sosyal medya hesabından taziye mesajı paylaştı.

Sandal, "Yüreğimizi yakan depreme Hatay’da yakalanan ve şehit olan Piyade Er Eren Taşkın’ın acısı Bayraklımıza düştü. Askerimize Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun…." dedi.

“Üniforma giymeye çok hevesliydi”

Şehidin çocukluk arkadaşı olan Batu Dolaykaya, “Çocukluğundan beri ben biliyorum askere gitme hevesi vardı onun. Ben bildim bileli çalışırdı çok vakti olmazdı akşam gelirdi 4-5 saat gezerdik, film izlerdik o kadar. Üniforma giymeye çok hevesliydi. Askere giderken bile ben askere gidiyorum diye herkese söylüyordu. Ben çalışıyordum şaşırdım zaten, gerçekten inanmadım sonra teyzesini aradım teyzesi zaten sosyal medyada böyle bir şey paylaşınca ben taziye evine geldim direk. Hala inanmıyorum” diye konuştu.

“Çok eğlenceli biriydi”

Şehidin diğer arkadaşı Baran Erol ise şunları söyledi:

“Eğlencesine gelemedim çalışıyordum. Askere gitmeden önce aradım ama ulaşamadım. Eğlenceden iki gün önce beraberdik. Arabayla aldı bizi eğlenerek geldik son gülüşü aklımızda hala. Çok eğlenceli biriydi duruşu bile eğlenmek için yetiyordu. En son arabadaydık iki gün vardı askere gitmesine şehit ve asker şarkıları dinlemiştik sonra ayrıldık eğlencesine gelemedim o da benim içimde ukde kaldı taziye evine gelmek nasip oldu” dedi. (İHA / ANKA)