AFAD, bugün yaptığı açıklamada; Kahramanmaraş’taki 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da 78. saatte, Kilis’te de 80. saatte arama kurtarma çalışmalarının tamamlanarak ekiplerin çalışmaların olduğu diğer illere sevk edildiğini açıkladı.

AFAD’tan gelen son bilgiler arasında, Kahramanmaraş’taki 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerden etkilenen 10 ilden bugün saat 11.38 itibarıyla toplam 28 bin 44 yurttaşın tahliye edildiğini açıkladı. Bu sabah itibarıyla yaşamını yitirenlerin sayısı da 12 bin 873’e, yaralı sayısı da 62 bin 937 vatandaş yaralandığı da açıklanmıştı.

Osmaniyeli şehit ailesinin konteyner isteğini İzmir Büyükşehir Belediyesi yerine getirdi Osmaniyeli şehit ailesinin konteyner isteğini İzmir Büyükşehir Belediyesi yerine getirdi

AFAD tarafından yayınlanan mesaj şöyle:

“Ekiplerimiz, Kilis'te arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Kilis'teki arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illere sevk edilmiştir.

Ekiplerimiz, Şanlıurfa’da arama kurtarma çalışmalarını tamamlamıştır. Şanlıurfa'daki arama kurtarma Ekiplerimiz ivedilikle çalışmaların devam ettiği diğer illerimize sevk edilmiştir.” (ANKA)