Dolar 33,0765
%0.04
Euro 36,1430
%-0.15
Altın 2.598,630
%-0.6
Bist-100 11.139,00
%0.05

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bu çocuklar ayakta alkışlanır

Bu çocuklar ayakta alkışlanır

Deprem bölgesine gönderilmek üzere Bergama’da başlatılan yardım kampanyasında gönüllü olarak çalışan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri Bergama’nın gurur kaynağı oldu.

  • Ege Postası
  • 09.02.2023 - 10:44
  • Güncelleme: 09.02.2023 - 11:03

Ayni malzeme yardımı için depremin olduğu ilk günden itibaren süratle yardım kampanyası düzenlemesi kararının alınışı ardından, Bergama’da 7’den 77’ye tüm vatandaşlar belirlenen irtibat noktalarına giyim, battaniye, ayakkabı, su, gıda maddesi, elektrikli ısıtıcı gibi birçok malzemeyi getirdi. Getirilen bu malzemeler toplama noktalarından Erdal Önder Kapalı Spor Salonu’na transfer edildi.

GÖNÜLLÜLER, GÖREVLİLERLE BİRLİKTE TASNİF İŞLEMLERİNİ HIZLICA YAPTI

Erdal Önder Spor Salonu’na toplanan malzemeler, burada görevliler ve gönüllüler tarafından hızlıca tasnif edilerek, tırlara yüklenmek üzere çuvallandı. İşte bu noktada arı gibi çalışan aralarında ilkokul öğrencilerinin de bulunduğu Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencileri salonunun ve tüm Bergama’nın gurur kaynağı oldu.

BAŞKAN KOŞTU; “GENÇLERİMİZ ÇAĞRI YAPILMADAN SALONA KOŞTU”

Tasnif çalışmalarının yapıldığı ilk saatlerden itibaren gençlerin kendi aralarında organize olarak akın akın salona geldiğine dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Görevli arkadaşlarımız tasnif çalışmalarını yaparken ilk saatlerden itibaren geleceğimizin umudu gençlerimizin salona gelmeye başladıklarını, hemen çuvalların ağızlarını tutup, yere çömelip malzeme tasniflerini yapmaya başladıklarını gördük. O an tüm görevlilerimiz ile birlikte tarif edemeyeceğimiz duygular yaşadık. Tüm gençlerimize bu asil davranışları için teşekkür ediyorum. Hepsini gözlerinden öpüyorum. İşte biz bu yüzden büyük, birbirine bağlı bir milletiz” dedi. 

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.