İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masadan kalkmasının ardından gözler masadaki diğer siyasi partilere çevrildi.

CHP, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi liderleri, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in dünkü açıklamalarının ardından bugün Saadet Partisi ev sahipliğinde bir araya geldi.

Saadet Partisi Genel Merkezi'ne ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Ardından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da geldi.

Millet İttifakı Liderler Buluşması, saat 17.00’de başladı.

5 parti liderinin ilk kez İYİ Parti lideri Meral Akşener'siz bir araya geldiği toplantı yaklaşık 4,5 saat sürdü.

ORTAK AÇIKLAMA

Millet İttifakı tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 toplantının ardından ortak açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

“MASAMIZ, AYNI İSTİKAMETTE ÇALIŞMALARINA DEVAM ETME KARARLILIĞINDADIR”

“Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.

Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

“HEDEFİMİZ; KAYBEDENİ OLMAYAN BİR ZAFERDİR!”

Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz.

2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Düne ve bugüne sıkışmadan, ‘Yarının Türkiye’sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!

“6 MART PAZARTESİ GÜNÜ NİHAİ AÇIKLAMAYI KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ”

Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız.”

PAZARTESİ SAAT 14.00'DE TOPLANACAKLAR

Görüşmesi sona eren 5 partinin 6 Mart Pazartesi günü saat 14.00'de toplanacağı belirtildi...

Yapılan ortak açıklamanın ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, liderleri tek tek uğurladı.

KARAMOLLAOĞLU: GENEL BAŞKANLARIN HER BİRİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Karamollaoğlu, şu mesajı yayınladı:

“İlk günkü ilke ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürdüğümüz değerli genel başkanların her birine teşekkür ediyorum.”

KILIÇDAROĞLU: “AYNI İNANÇ VE KARARLILIKLA YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü Millet İttifakı Liderler Buluşması’nın ardından, sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, şunu dedi:

“Türkiye'mizin bütün renklerini birleştirerek gerçek anlamda demokrasi, adalet ve huzuru getirmek için bir araya geldiğimiz toplantıya ev sahipliği yapan başta Sayın Temel Karamollaoğlu olmak üzere, tüm genel başkanlara teşekkür ederim. Aynı inanç ve kararlılıkla yürüyüşümüz sürüyor”

AHMET DAVUTOĞLU: “HEDEFİMİZ; KAYBEDENİ OLMAYAN BİR ZAFERDİR”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Davutoğlu, şu mesajı yayınladı.

“Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir. Başta ev sahibi Sayın Temel Karamollaoğlu olmak üzere genel başkanlara teşekkür ediyorum”

ALİ BABACAN: TÜM GENEL BAŞKANLARA TEŞEKKÜR EDERİM

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Babacan, şu mesajı yayınladı:

“Millet İttifakı olarak Saadet Partisi Genel Merkezinde bir araya geldik. Toplantıya ev sahipliği yapan Sayın Temel Karamollaoğlu başta olmak üzere tüm genel başkanlara teşekkür ederim.”

GÜLTEKİN UYSAL: DEMOKRATİK SİSTEMİ KURACAK İRADEYİ TAŞIMAYA DEVAM EDİYORUZ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Uysal, şunu dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti için ‘fetret devri’ olarak anacağımız, omurgasını 'sınırsız yetki-sıfır denetim' anlayışının oluşturduğu bu keyfi düzene karşı, Milletimizin refahını ve huzurunu tesis edecek, işleyen bir adalet ve demokratik sistemi kuracak iradeyi taşımaya devam ediyoruz.

21 yıllık AKP yönetiminde süren sistematik çöküşün, on binlerce cana, milyonlarca insanımızın evinden yurdundan olmasına sebep bir neticeyi ortaya çıkardığını deprem vesilesiyle acı bir biçimde bir kez daha gördük.

Vesilesiyle bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Güveni ve huzuru birlikle inşa edecek, yaralarımızı birlikte saracağız. Ev sahipliği dolayısıyla Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'na ve Kıymetli Genel Başkanlara bir kez daha teşekkür ediyorum.”