MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den TV35'te Urla açıklaması

TV35 ekranlarında yayınlanan Mercek programına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Gazeteci-Yazar Hüseyin Aslan’ın sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Türkiye’nin yararına olacak her durum için iktidarın yanında olacaklarını vurguladı MHP İzmir İl Başkanı Şahin'den TV35'te Urla açıklaması

Yerel Politika 19.12.2019, 09:02 19.12.2019, 09:02
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den TV35'te Urla açıklaması

EGEPOSTASI-Mercek programında ülke ve İzmir gündemine dair değerlendirmelerde bulunan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan Urla Belediye Başkanı CHP'li Burak Oğuz’un yerine kaymakamın atanmasını doğru bulduğunu söyledi.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, kayyum atanmasını haklı bulma gerekçesini, “Kayyum atanmasını doğru buluyorum. Bana derseniz ki Urla Belediye Başkanı hakkında bir şey der misiniz diye. Hukuktaki bir konu hakkında bir şey söylemek bize düşmez. Allah yardım etsin derim ancak kayyum atanmasında bir sorun görmüyorum. Belediye başkanı olarak bu şahsı seçmiştik. Bu şahıs şimdi yok. Ne yapacağı? Ceza almadı tamam ceza almazsa gelir görevinin başına oturur. Urlalı o beyefendiyi seçmişti. Bugün başka yerde de dört belediye başkanı görevden alındı. Onu alsaydı da yardımcısını mı yerine getirseydi. Bu da o bağlamda bir şeydir. Dilerim çıkar görevinin başına döner. Dilerim suçlama yanlıştır” sözleriyle açıkladı.

İki parti de emperyalizmin bir oyunu

AK Parti ile ittifaka gitmelerinin gerekçesinin ülke ve devlet menfaati olduğunu vurgulayan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan’ın kuracağı partilerin küresel emperyalizmin Türkiye üzerindeki planlarının bir parçası olduğunu kaydetti.

Bu Serok Ahmet ülkeyi açılımda bölemedi şimdi…

MHP İl Başkanı Şahin, Davutoğlu’nun açılım sürecini başlattığını anımsatarak, Davutoğlu’na Serok Ahmet diye hitap ederek, iki partinin de yüzde bir ikinin üzerinde oy alamayacağını söyledi. MHP’li Başkan Veysel Şahin, “Kim ne derse desin ben iç politikadaki bu savrulmayı da emperyalizmin oyunu olarak görüyorum. Bu Serok Ahmet, açılım sürecinde ülkeyi bölemedi, başaramadı. Şimdi başka yoldan yine yol verdiler. Bunlar yüzde 1-2 üzerine hazırlanmış, paketlenmiş. Üç aydır parti kuracaklar diye bahsediliyor. Babacan’ı bir kere televizyonda gördük. Bir açıklama yaptığı var m? Yok m? Ortada görünmeyen bir adamdan bütün basın niye bahsediyor. Bir yerden düğmeye basıldı. Hedefleri çok büyük. Üç aydır Serok Ahmet ile Babacan ile yatıp kalkıyoruz. Ortada bir demeçleri, hareketleri var m? Yok” değerlendirmesini yaptı.

İzmir’in herşeyi var ama hiçbir şeyi yok

MHP’li İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, CHP’li yerel yöneticilerin İzmir’in üç temel sorunu olan trafik, kentsel dönüşüm ve ticaret hacminin giderek düşmesi konularında yeterli adımları atmadığını ve proje ortaya koyamadığına dikkat çekerek, bu duruma olan tepkisini, “İzmir’in her şeyi var hiçbir şeyi yok. Bundan sonraki seçimde MHP’yi seçecekler. 30 yıldır İzmir’e hiç yatırım yapılmıyor. Özfatura’dan sonra ne kadar metro yapıld? Konuşacak çok şey var. 20 yılda 13 kilometre metro yaptılar. Şimdi Narlıdere’ye uzatacaklarmış. Yani CHP’nin bir proje anlayışı yok. Keşke karşımda muhatap olsa da kardeşim niçin kaldırımdan başka bir şey yapmıyorsunuz desem. Kentin ana sorunları üzerine bir şey yapsanız desek. Son 20 yılda büyük holdinglerin tamamı gitti. İzmir İstanbul otobanı yapıldı ama insanlar İzmir’e neden gelecek'  İzmir CHP’den gerçekten kurtulmalı. Özfatura’dan sonra kaç belediye başkanı geld? Değişmiyor hiçbir şey. İzmir’deki alt ve üst geçit kadar Manisa’nın Salihli, Turgutlu belediyesinde var. İlginç değil m? Ölçülerini aldırdım ben. İzmir’de on tane alt ve üst geçit var. Bundan daha uzun alt ve üst geçit Manisa’da beş kat fazla. Manisa bir milyon nüfuslu, İzmir beş milyon nüfuslu. Hiçbir şey yapılmıyor dersek tabi ki günah, vebal alırız. Ama bu kente yeterli değil” ifadelerini kullandı.

PROGRAMIN SATIR BAŞLARI:

Her şeyden vazgeçebiliriz. Anadan yardan serden geçmişler atalarımız. Biz de bu ülke için her şeyden vazgeçebiliriz. MHP Genel Başkanımız Dr. Bahçeli beyefendi, sert bir kararla mevcut iktidarı destekleyeceğimizi, Türkiye’nin yanında olacağımızı belirtti. 15 Temmuz’dan sonra her geçen gün Cumhur ittifakının haklılığını, gereklerini biz bir nebze daha anlıyor, genel başkanımıza dua ve teşekkür ediyoruz.

CHP neredeyse Hatay’da ne işimiz var diyecek

Daha iki gün evvel Akdeniz’de bağımsızlığımızı, kendi limanlarımıza sıkıştırılmamızın önünü açan Libya ile askeri işbirliği anlaşması bugün kabul edildi. Ama üç dört gün önce de askeri işbirliği anlaşmasının teklif edildiği gün CHP bilmem ne dansı yapıyordu. Bilmem ne dansının eylemini yapıyordu. Meclisten oy birliğiyle geçti. Sadece MHP ve AK Parti’nin oylarıyla bugün geçti. CHP’nin tavrı Libya’da, Akdeniz’de, Suriye’de, Afrin’ne ne işimiz şeklinde. Neredeyse Hatay’da ne işimiz var diyecek hale getirdiler. Bize devletimizin yanında olmaktan başka çare kalmadı.

Akdeniz’den geçecek her gemi için iznimiz istenecek

Libya ile yaptığımız anlaşma olmazsa Mersin Limanı’ndan gemilerimiz Yunanistan’dan çıkış almadan çıkış yapamayacaktı. Yunanistan adalardan doğan haklar diye bütün uygulamaları ters getirerek Kıbrıs Rum kesimi, Mısır ve İsrail ile karşımızda bir güç oluşturdular. Bizim arama gemilerimiz dört ay arama yapıyor ama F 16’ların gölgesinde. Türkiye’de de CHP, İP, HADEP bizim Akdeniz’de ne işimiz var diyor. Kazandığımız deniz anlayışı Türkiye’nin büyüklüğünün yüzde 24 büyüklüğünde. Şu anda Akdeniz’den geçecek her geminin, taşınacak her petrolün Türkiye’den izin alarak geçmesi gerekiyor. Türkiye bunu başarmak için Libya hükümetine destek veriyordu.

Devlet de millet de milli refleks içinde ama CHP….

Küresel emperyalizm ülkeyi teslim almak istiyor. Türkiye şükürler olsun 15 Temmuz’da hain darbe girişimiyle kıskaca alındığını, Türkiye’nin parçalanması yönünde planlar yapıldığını biliyormuş. 15 Temmuz’dan bu yana ülkemiz ve devletimiz milli refleks gösteriyor. Millet de devlet de milli refleks içinde. Dün Amerikan senatosunda Türkiye aleyhine kararlar çıkıyor. Amerikan senatosunda iki ilginç karar çıktı. Biri yaptırım kararı, ikincisi ise Kıbrıs Rum kesimine silah ambargosunun kaldırılması kararı. Mecliste ise CHP milletvekilleri dans ediyor. Bu milletin bu kıskacı yarması gerekiyor. Türk devleti de cumhurbaşkanından da meclisimizden de Allah razı olsun. En çok da Devlet Bahçeli’den Allah razı olsun. Bunlar tesadüfi değil planlı programlı hadiseler.

İl başkanlığı acemiliğime geldi keşke…

MHP açısından seçim sonuçlarını gayet iyi buluyorum. Ben Türk milliyetçisiyim. Bu milletin hizmetkarıyım. Millete hizmet için siyaset yapıyoruz. Millete küsemeyiz asla. Biz sadece kendimizi iyi izah edemediğimize üzülüyoruz, yanıyoruz. Ama İzmir için değerlendireceksek, ne kadar biliyorsunuz bilmiyorum, son seçimlerde Çeşme’den MHP oyu yüzde 45 idi. Yani bize İzmir’de Cumhur İttifakı’ndan Dikili, Aliağa, Foça, Çeşme, Narlıdere verildi. Foça’da yüzde 44, Dikili’de yüzde 39.5, Aliağa’da seçim aldık. Cumhur İttifakı’nın ne kadar başarılı olduğu mesajını veriyor bu sonuçlar bana. Beni eleştiriyorlar, keşke diyorum, ben acemiliğime geldi il başkanlığı. Keşke amatörce bakmasaydım, profesyonel baksaydım, Çeşme ve Foça’yı da alırdık biz. Bin 250 oy Çeşme, bin 350 oyla Foça’da kaybettik. İzmir ölçeğinde Cumhur ittifakı bir sinerji yarattı. Ege’de de başarılıydı Cumhur İttifakı. Manisa’yı yine aldık. Bizi üzen sadece Aliağa’da seçim aldık. Vatandaş bize deneme imkanı versin. Bir de bizi denesinler. Başarısız bulurlarsa süpürürler atarlar.

Serok Ahmet ülkeyi bölemedi, şimdi yine yol verdiler

Kim ne derse desin ben iç politikadaki bu savrulmayı da emperyalizmin oyunu olarak görüyorum. Bu Serok Ahmet açılım sürecinde ülkeyi bölemedi, başaramadı. Şimdi başka yoldan yine yol verdiler. Biz bunu denemedik mi, görmedik m? Başbakan olduğunda açılım sürecini başlattı. Müsebbibleri bunlardı. Babacan için de aynı şeyi düşünüyorum. Başarılı olurlar mı sizce'

Serok Ahmet ve Babacan ile yatıp kalkıyoruz

Bunlar yüzde 1-2 üzerine hazırlanmış, paketlenmiş. Üç aydır parti kuracaklar diye bahsediliyor. Babacan’ı bir kere televizyonda gördük. Bir açıklama yaptığı var m? Yok m? Ortada görünmeyen bir adamdan bütün basın niye bahsediyor. Bir yerden düğmeye basıldı. Hedefleri çok büyük. Üç aydır Serok Ahmet ile Babacan ile yatıp kalkıyoruz. Ortada bir demeçleri, hareketleri var m? Yok.

Bu milleti kandıramazsınız

35 yıldır siyasetteyim. Ülkücüleri hiç bu kadar güçlü görmemiştim. Cumhur İttifakı da gücünü muhafaza ediyor. Saflar netleşiyor gitgide. Libya’da, Suriye’de ne arıyorsunuz derseniz, bu millet arif millettir. Bu milleti kandıramazsınız.

İzmir’in her şeyi var ama hiçbir şeyi yok  

İzmir’in birinci sorunu trafik. İkinci sorunu kentleşme. İzmir’in yüzde 80’i hala gecekondu. Allah korusun deprem olsa.. İzmir dünyanın kenti bugün yüzde 80’i gecekondu ve sağlıksız konut. Üçüncü sorun ise İzmir’de ticaret her geçen gün kayboluyor. İzmir liman şehri ancak limanı yeterli değil. Turizm şehri ama turist gelmiyor. Antalya’ya 20 milyon, İzmir’e bir milyon turist geliyor. Tarım şehri İzmir. Menderes ovası Türkiye’nin en büyük süt üretim bölgesi. Ama sütün bir tesisi yok. Günlük bir tonluk süt üretimi var ama başka yerde işleniyor. İzmir’in her şeyi var hiçbir şeyi yok. Bundan sonraki seçimde MHP’yi seçecekler. 30 yıldır İzmir’e hiç yatırım yapılmıyor. Özfatura’dan sonra ne kadar metro yapıld? Konuşacak çok şey var. 20 yılda 13 kilometre metro yaptılar. Şimdi Narlıdere’ye uzatacaklarmış. Yani CHP’nin bir proje anlayışı yok.

Niçin kaldırımdan başka bir şey yapmıyorsunuz'

Keşke karşımda muhatap olsa da kardeşim niçin kaldırımdan başka bir şey yapmıyorsunuz desem. Kentin ana sorunları üzerine bir şey yapsanız desek. Son 20 yılda büyük holdinglerin tamamı gitti. İzmir İstanbul otobanı yapıldı ama insanlar İzmir’e neden gelecek'

İzmir CHP’den gerçekten kurtulmalı

İzmir gerçekten CHP’den kurtulmalı. Özfatura’dan sonra kaç belediye başkanı geld? Değişmiyor hiçbir şey. İzmir’deki alt ve üst geçit kadar Manisa’nın Salihli, Turgutlu belediyesinde var. İlginç değil m? Ölçülerini aldırdım ben. İzmir’de on tane alt ve üst geçit var. Bundan daha uzun alt ve üst geçit Manisa’da beş kat fazla. Manisa bir milyon nüfuslu, İzmir beş milyon nüfuslu. Hiçbir şey yapılmıyor dersek tabi ki günah, vebal alırız. Ama bu kente yeterli değil.

Kayyum atanmasını doğru buluyorum

Kayyum atanmasını doğru buluyorum. Bana derseniz ki Urla Belediye Başkanı hakkında bir şey der misiniz diye. Hukuktaki bir konu hakkında bir şey söylemek bize düşmez. Allah yardım etsin derim ancak kayyum atanmasında bir sorun görmüyorum. Belediye başkanı olarak bu şahsı seçmiştik. Bu şahıs şimdi yok. Ne yapacağı? Ceza almadı tamam ceza almazsa gelir görevinin başına oturur. Urlalı o beyefendiyi seçmişti. Bugün başka yerde de dört belediye başkanı görevden alındı. Onu alsaydı da yardımcısını mı yerine getirseydi. Bu da o bağlamda bir şeydir. Dilerim çıkar görevinin başına döner. Dilerim suçlama yanlıştır.

Üç kız babasıyım, kadına şiddet insanlık dışı

Kadına şiddet insanlık dışı. Böyle bir şeye devletin bütün önlemleri alması lazım. En ağır uygulamaları yapması lazım. Ben üç kız babasıyım. Çocuklarımın biri tarafından dövülmesini düşünemiyorum. Bu konuyu konuşmak bile istemiyorum.

Şehre hizmette muhalefet olmaz

İzmir kötü yere gidiyor. Anlaşarak, bir araya gelerek  birlikte çözülmesi lazım. Bir arada çözülecek işler bunlar. Şehre hizmette muhalefet ya da başka parti olmaz.

İzmir halkı bir defa da bizi denesin

Türk milletinin 2023’e çok daha bilinçli, güçlü, bölgesinde güçlü şekilde gireceğine inanıyorum. Buna Allah’a inandığım gibi inanıyorum. Kıskacı, baskıyı yaracağına inanıyorum. İzmir özelinde de milletimizden, halkımızdan güzel İzmir halkından bir defa da bizi denemesini istiyorum. İzmir’de beş, yedi ilçede her neyse.. 2023’teki seçim için şimdiden bir defalık bizi desteklemelerini istiyorum. Çalışmaya başladık biz. Şu anda il yöneticilerimiz aynı anda 11 ilçede heyetlerimiz bulunuyor. Buca, Kemalpaşa, Karabağlar, Bergama, Konak’ta aynı anda heyetlerimiz çalışma halinde. Çalışıyoruz didiniyoruz.

MHP’den Basmane’de 40 gün 40 gece çorba

Köylü çocuğuyum. Köyde doğdum. Zahmeri derler bize zemheri ayına. Kışın en soğuk günleridir. Zemheride dedem bize derdi ki, ambardan buğday alın da şuraya atın derdi. Kuşlar için derdi. Biz de Basmane’de, 21 Aralık’tan itibaren gece her akşam sıcak çorba dağıtacağız. Her gün bir arkadaşımızın desteğiyle bir nebze sıcak çorba vereceğiz. Nasip olursa yapacağız. 

 

Yorumlar (0)
banner82
banner83
25
açık
banner84
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 04:15
Güneş 05:54
Öğle 13:13
İkindi 17:04
Akşam 20:22
Yatsı 21:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30