CHP Konak'ın talibi Karadağ projelerini Beyaz Masa'ya anlattı

TV35 ekranlarında yayınlanan Beyaz Masa programına konuk olan CHP Konak İlçe Başkan Adayı Ahmet Karadağ, adaylık sürecini ve başkan seçilmesi durumunda neler yapacağını anlattı. CHP Konak'ın talibi Karadağ Beyaz Masa'ya anlattı

Yerel Politika 18.12.2019, 09:56 18.12.2019, 09:56
CHP Konak'ın talibi Karadağ projelerini Beyaz Masa'ya anlattı

EGEPOSTASI - Parti büyükleri ve platformların da desteğini alarak aday olma kararını verdiğini belirten CHP Konak İlçe Başkan Adayı Ahmet Karadağ, kazanması durumunda Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile uyum içinde çalışacağını söyledi.

İlçe başkan adayı Ahmet Karadağ, “Abdül bey tecrübeli bir başkanımız. Sayın başkanın başarısını daha ileri taşımak adına örgüt olarak her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Daha iyisini yaparız
Başkan adaylığı gerekçesini “daha iyisini yapma” olarak açıklayan CHP Konak İlçe Başkan Adayı Ahmet Karadağ, “Arkadaşlarımız özveriyle çalışıyorlar. Hafta sonu da noktalanacak, yeni yönetim gelecek. O konuda bir problem görmüyorum. Daha iyisini yapmak için yola çıktım. Çıtayı daha yükseğe götürmek istiyoruz. Performansta bir eksiklik yok. Daha iyisini yaparız diyoruz sadece” diye konuştu.

Destek veren kişi ve gruplara teşekkür
Çeşitli grupların da desteğini alan Konak İlçe Başkan Adayı Ahmet Karadağ, “Yalı grubu benim içinde olduğum bir siyasi gruptur. Ben de Yalı’dayım. Göztepe delegesiyim aynı zamanda. O bir platform. Birçok adayın kendisini taktim ettiği bir platform. Onlar da yemek düzenlemişti. Gıyabında beni destekleme kararı almışlardı. Onun gibi birçok grup da var. Onlar da destekleme kararı almıştı. Bunların hepsini topladık. Bu grupları, delegasyonu toplantıya davet ettik. Orada adaylığıma destek oldu. Birden fazla kişi ve grubun desteğini alarak adaylık açıklamamı yaptım. Göztepe delegesi olarak desteklemelerini isterim tabi. Destek veren tüm kişi ve gruplara ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

PROGRAMIN SATIR BAŞLARI:
Urla Belediye Başkanımızın tutuklanmasını değerlendirmeden önce kişisel kanaatimi söyleyeyim: seçimle gelen seçimle gitmeli. Demokrasi kan kaybediyor. FETÖ bağlantısı vardır yoktur bilemem. Soruşturma sürecinde ortaya çıkacaktır ama benim genel yaklaşımım bu konuda, ülkemizde kayyum atamaları da oluyor birçok yerde, seçim öncesi adaylık sürecinde her adayın doğal olarak müracaatı var. O süreçte bir aykırılık, olumsuzluk var ise, o süreçte değerlendirilip aday olmaları engellenirse daha iyi olur. Ülke bu tür şeyleri yaşamaktan kurtulur diye düşünüyorum. Şu örgütle bağlantısı var aday olamaz dendiğinde kimse itiraz edemez. Hepimiz rahatlarız. Göreve geldikten sonra Burak Başkan aday iken yok böyle bir şey. FETÖ ile bağlantısı var ise adaylık sürecinde engellenseydi daha iyi olurdu. Hangi partiden olursa olsun ülke içinde yasal ve siyasal mücadele veren herkese aynı şey uygulanmalı. Seçimle gelen seçimle gitmeli.

İl başkanımızın açıklamalarının yanındayız
İl başkanımız sayın Deniz Yücel de açıklamasını yaptı. Gelişmeler çok hızlı. İl başkanımızın açıklamalarının arkasındayız, birlikteyiz. Yorum yapmak erken yeni bir olay.

Bana görev tevdisi yaptılar
Rahmetli Ahmet Piriştina döneminde İZBETON’da genel müdür yardımcılığı görevinde bulundum. Özel sektörden geliyorum, inşaat mühendisiyim. Rahmetli başkan teklif etmişti. SODEP’in, CHP’nin de üyesiydim. Konak Belediyes’nde Marbel ve Konbel’de görev yaptım. Konak Belediyesi’nde grup başkan vekilliğim oldu. Büyükşehir belediyesi meclis üyeliğim de oldu. Bunlar birbirini tamamlayan şeyler. Ardından ilçe başkan adaylığı sürecim gelişti. Partinin emektarı değerli başkanlık ve milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış birçok üstadın bir iktidara giden ivmemiz var, iktidara gidiyoruz, deneyimli, eski bütün arkadaşlara bir görev tevdisi yaparak bana bu görevi sundular. Biz de görev olarak kabul ettik ilçe başkanlığı adaylığını.

Elimizden ne geliyorsa yapacağız
Ülkede ekonomik, sıkıntı, adalet  sıkıntısı var. Tüm bunlarda ortaya çıkan son seçimlerdeki sonuçlar var. Adana, Ankara, İstanbul gibi birçok büyükşehir belediyesini kazanmamız iktidara yürüyüşümüzün en büyük göstergesi. Almış olduğumuz oyu daha da ileriye götürüp iktidarla taçlandırmalıyız. Bunun da en alt birimi ilçe başkanlığı. Elimizden ne geliyorsa yapacağız.Parti içi çekişmeler zarar veriyor
Seçim gününe kadar olacağına inanmıyorum. Parti içi çekişmeler partimize zarar veriyor. Delegenin istediği de bu değil. Enerjimizi daha farklı yerlere taşımalıyız. Bugüne kadar bir tartışma olmadı. Pazar günü seçimimiz var. Olacağına inanmıyorum. Kendi adıma da o sözü verdim. Gerek de yok. Amacımız bu değil. Neticede parti içi bir yarış. 113 mahallemiz var. Bu üyelerin kendi içindeki temsilcisi olan delegeler var. Mahalle delegelerinin bir tercihi söz konusu olacak. Şu anda iki aday söz konusu. Biri Çağrı arkadaşımız ve ben. Tek söz sahibi delegedir. Delegelerin hür iradesiyle vereceği kararı kabul edeceğiz.

Gençlerin ve kadınların sayısını arttırmalıyız
Gençler partide çoğalmalı. Bu anlamda üye yapılanması konusunda bir özeleştiri yapmamız lazım. Önce kendimizden başlamamız lazım. Gençleri ve kadınları öncelikle partiye üye olmaları konusunda ikna etmeliyiz. Eski ilgi yok. Bu ilgiyi arttırmamız lazım. Yapacaklarımızı daha iyi anlatıp onların da katkı koymasını isteyeceğiz. Onların çoğalması sahiplenmelerini de getirir. Genç ve kadınların sayısını arttırmak çok çok iyi olur. Yıllardır üye sayımızda artmayan bir çizgimiz var. Bunu arttırmak zorundayız. Bu hepimizin görevi. Oyunu veriyor ama üye olmasın. Doğru bulmuyorum. Üye olması kendini sorumlu hissetmesini sağlar, önerilerde bulunur, var olan sistemin içine girer. Sistemin içine girmeyen genci alıp görevlendirmek farklı. Gençleri ve kadınları önce mutfağa sokacağız.

Daha iyisini yapmak için yola çıktım
Şu anda arkadaşlarımız çalışıyor. Şakir Başak başkan seçilmişti, arkadaşlarımız özveriyle çalışıyorlar. Hafta sonu da noktalanacak, yeni yönetim gelecek. O konuda bir problem görmüyorum. Daha iyisini yapmak için yola çıktım. Çıtayı daha yükseğe götürmek istiyoruz. Performansta bir eksiklik yok. Daha iyisini yaparız diyoruz sadece.

Uzak bir yerde mi kuracaktım'
Neden ilin altında seçim bürosu tuttunuz dendi. Uzak bir yerde mi kuracaktı? İlçeye de ile de yakın oldu. Gayet de iyi oldu. Partililerimiz daha rahat geliyor. Mahalle toplantıları oluyor. Daha yakın tanımak için toplantılar yapıyoruz. Onlara da gidip geliyoruz. Birçok yere ulaştık. Daha dört günlük süreç var, devam edeceğiz.

Konak demek İzmir demek
Konak nüfusu itibariyle büyük. Nüfusu azalan bir ilçemiz. Geçmişte 7 ilçeye bakardık. Bölünerek bugünlere geldik. En son yaklaşık 355 bin nüfusa sahip bir yer. İzmir nüfusunun en az 2 milyonunun olduğu bir yer ama aynı zamanda. Beşiktaş ve Ankara Çankaya gibi. Kendi kabuğuna sığmayan, her türlü rengi, kültürü, düşünceyi bünyesinde barındıran değerli bir ilçe. O yüzden sorumluluğu çok çok fazla. Sekiz tane değişik inanç yerinin birarada olduğu bir yapılanma var Agora’da. Dünyada bunun örneği çok az. Konak İzmir demek aynı zamanda. Konak İzmir’in kalbidir.

Başkanın başarısını daha ileriye taşımak için…
Kent estetiği ve yapılanması açısından yapıların yüzde 80’i Konak’tadır. Yaşayan insanların kent ile bağlantılarında yerel yönetimlerin büyük sorumluluğu var. 355 bin nüfuslu ilçenin çöp miktarını düşünün. Konak en az 8 10 kat fazla çöp topluyor. Yerel yönetimlerle ilgili beklentisi de yüksek. İş hayatı burada, devlet kurumları burada, üst düzey devlet protokolü burada. Dolayısıyla beklentiler çok yüksek. Dışarıdan gelen ziyaretçilerin hemen hemen yüzde 80’inin uğradığı bir ilçe aynı zamanda Konak. Dolayısıyla yerel yönetimin çok güçlü ve başarılı olması gerekiyor. Abdül bey tecrübeli bir başkanımız. Sayın başkanın başarısını daha ileri taşımak adına örgüt olarak her türlü desteği vereceğiz.

Delegeyi yönlendirmek doğru değil
Abdül Başkanı ziyaret ettim. Bana başarı dileklerini iletmişti. Yansımasına yorum yapamam tabi. Kim seçilirse seçilsin onunla birlikte çalışacağız dedi. Aksi düşünülemez zaten. Ben zaten belediye başkanlarının genel merkezin de açık beyanları var, delege üzerinde baskılı olmalarını veya yandaş olmalarını doğru bulmuyorum. Belediye başkanı icraattan sorumludur. Delegeyi herhangi şekilde baskı altına almak ve yönlendirmek doğru değil. Yaptığını söylemiyorum.

Tek söz sahibi delegelerdir
Tek söz sahibi delegelerdir. Konak ilçenin delegeleri de çok bilinçlidir. Bilinç düzeyi yüksektir. Delegenin takdirine bırakıyorum. Nasıl takdir ederse doğrudur. Son söz onlarındır.

İl delegesi kimi isterse o başkan olur
Basına bu tür şeylerin yansıması doğru olmuyor. Sanki il başkanlığı yarışı tek kişiyle geçecek gibi bir basına yansımalar var. Sayın il başkanıyla görüş alışverişimiz oluyor. Bizim il başkanımız şu anda. Karşısına bir aday çıkar ve yarış olursa oradaki söz sahibi de il delegeleridir. İl delegesi kimi isterse o olur. Ben gayet memnunum. Şimdiden birtakım isimleri kullanarak o onu destekliyor desteklemiyor polemiklerini doğru bulmuyorum.

 

Yalı grubu destek kararı aldı
Yalı grubu benim içinde olduğum bir siyasi gruptur. Ben de Yalı’dayım. Göztepe delegesiyim aynı zamanda. O bir platform. Birçok adayın kendisini taktim ettiği bir platform. Onlar da yemek düzenlemişti. Gıyabında beni destekleme kararı almışlardı. Onun gibi birçok grup da var. Onlar da destekleme kararı almıştı. Bunların hepsini topladık. Bu grupları, delegasyonu toplantıya davet ettik. Orada adaylığıma destek oldu. Birden fazla kişi ve grubun desteğini alarak adaylık açıklamamı yaptım. Göztepe delegesi olarak desteklemelerini isterim tabi. Destek veren tüm kişi ve gruplara ayrıca teşekkür ediyorum.

 

Ben inşaat mühendisi, başkan mimar
Bence olumlu anlamda olur. Ben inşaat mühendisiyim, başkan mimar. Kentteki en büyük sorunlardan biri yapılar. Kentsel dönüşüm, tarihi yapıların korunması, aslına uygun restorasyon, park, yeşil alan problemlerimiz var. İnşaat veya mimarlık veya kent estetiği yerel yönetimin ana görevlerinden. Bu sorunları tartışırken bu konuda eğitimli olmam tabi ki fayda getirir. Başkanımızın mimar olması da kent adına, Konak adına daha kısa yoldan daha iyi sonuçlar elde etme açısından iyi olur diye düşünüyorum.

 

Ülkemizde çok ciddi sorunlar var. Kara para aklama konusunda Türkiye’ye ciddi uyarılar var. İsimlerde yanılma olmasın ama Türkiye gerekli tedbirleri almasa Türkiye’nin gri listeye alınması söz konusu olur. Bu hoş değil. Bu ülke bizim. Ben bu olayı çok ciddi buluyorum. Uluslararası yatırımcıyı öteler bu durum. İşsizlik hali hazırda büyük sorun. Yatırımcıyı çekmeliyiz ki işsizliği çözelim. Sosyal yardımlarla işsizlik çözülmez. Üretimi arttırmak, sanayimizi ve bilgi teknolojilerini, iletişim sistemlerini geliştirmeliyiz. Ülkemizi kalıcı, güvenilir, hukuk ve adalet sisteminin güçlü olduğu bir noktaya tekrar getirmeliyiz. Ekonomi herşey demektir. Ekonomi güçlü olursa insanlar da mutlu olur.

Yorumlar (0)
banner82
banner83
16
açık
banner84
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 04:15
Güneş 05:54
Öğle 13:13
İkindi 17:04
Akşam 20:22
Yatsı 21:53
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 35 58
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 35 41
14. Southampton 35 40
15. Burnley 35 39
16. Newcastle 35 39
17. Brighton 35 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30