Dolar 33,0413
%-0.11
Euro 35,9402
%-0.6
Altın 2.549,540
%-1.98
Bist-100 11.156,00
%0.15

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

Bayraklı'da 'alkol' tartışması! Sandal CHP'nin mirasını eritiyor

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın mesleği eğitimci, öğretmen

Yani yıllarca toplumda faydalı işler yapmış bir insan…

Dün yapılan meclis toplantısında söylediği sözleri duyduğumda kulaklarıma inanamadım…

Bu kadar şehidin olduğu bir dönemde çok mu acil bir durumdu, “ALKOLLÜ” mekanlar için ruhsat meclis gündemine taşınması insanın aklına şu soruyu getiriyor. Belediyeye ait tesislerin “ALKOL” ruhsatının hemen görüşülmesinin aciliyeti ne'

Zamanlama çok yanlış ve o şehitlere yapılmış büyük bir saygısızlıktır…

Kimse kusura bakmasın bu konuda AK Parti grubunun da konu hakkında hassasiyetini dile getirmemesi büyük eksik…

Neyse dönelim mecliste AK Parti grubu ile Başkan Sandal arasında yaşanan tartışmaya…

Bayraklı Belediye Meclisi’nde içkili yerlerle ilgili gündem başkanlık önerisiyle geldi.

AK Parti ve MHP grubu karşı çıktı.

Meclis gündemi “ALKOLLÜ” yerler ile ilgili AK Parti grubu ile yaşanan tartışmada Başkan Sandal neden alkol ruhsatı vermek istediğini kendince haklı gerekçelerle anlatmaya çalışırken, pot üstüne pot kırdı.

Eğitimci bir kişinin kullandığı ifadeler tam anlamıyla SKANDAL!

Ne diyor Başkan Sandal; “Güneş batınca bütün gençler araçlarıyla yanaşanlar orada alkol alıyorlar. Söz ettiğiniz bölge alkolün en çok tüketildiği bölgelerden bir tanesi. Ben de çocuğumla alkollü mekana gittim ama çocuğumda bir değişiklik olmadı.”

Bu açıklamaya söylenecek tek söz “YOK ARTIK!”

Belediye başkanlığı yapan bir ismin “ALKOL” kullanımını teşvik etmesi kesinlikle yanlış…

Açıklamalarına bakarsak devletin milyonlar harcayarak gençleri “Alkol, sigara ve uyuşturucu” maddelerden uzaklaştırmak için verdiği çabayı düşününce Başkan Sandal’ın yaptığı yanlışın boyutunun ne kadar hatalı olduğunu görüyoruz…

Hele hele bunu söyleyen hayatını “ÖĞRETMENLİK” yaparak geçirmiş bir isim olunca işin vahameti daha da ortaya çıkıyor…

Yani gençlere kötü örnek oluyor…

Mesleği öretmelik olan bir belediye başkanı ağzından çıkan bu cümlelerin kamuoyunda nasıl bir sonuç vereceğini anlatmaya gerek yok…

Şimdi bu yapılan yanlışın bir de diğer siyasi tarafına bakalım…

AK Parti dini gerekçelerle bu işe “HAYIR” diyor. Diğer taraftan ise CHP laikliği tekeline almış solcu, devrimci, aydınların olduğu ve olabildiğince özgürlükleri içinde barındıran bir siyasi parti. Bu nedenle AK Parti’nin “ALKOLLÜ” mekânlara hayır demesi onalra göre “YOBAZLIK VE GERİCİLİKTİR”

İşte her iki siyasi parti açısından yıllarca ortaya atılan algı bu…

Oysa 10 yıl Bayraklı’yı yönetmiş eski Belediye Başkanı Hasan Karabağ acaba neden Başkan Sanal’ın ifade ettiği “Alkolün en çok tüketildiği bölgelerden bir tanesi” dediği yerde “ALKOL” ruhsatı almadı…

Yıllarca CHP’li Bayraklı Belediyesi İzmir’de dini hizmet veren kurumların bakım ve temizliğini yapan belediye olarak sağ seçmenin gönlünü kazanandı.  Yapılan bütün seçimlerde CHP hep oyunu yükseltti.

Ancak Başkan Sandal’ın geldiği günden beri Bayraklı Belediyesi’ni bir şirket gibi “KAR-ZARAR” esasınsa göre yönetmesi CHP’nin geçmiş 10 yılda elde ettiği bütün kazanımları yavaş yavaş eritiyor.

AK Parti ile meclis salonunda yapılan “ALKOL” tartışması CHP’li siyasiler hakkında yıllarca “DİN DÜŞMANI” algısını yayan zihniyetin ekmeğine yağ sürmez m?