Beko: Asgari ücrete neden zam yapmıyorsunuz! Beko: Asgari ücrete neden zam yapmıyorsunuz!

EGEPOSTASI- 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük deprem 11 ilde yıkıma neden oldu. Depremler nedeniyle on binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken, 200 binin üzerinde evin yıkılması veya ağır hasar alması nedeniyle afet bölgesinde barınma sorunu yaşandı. Kızılay ve AFAD'ın çadır kent konusunda yeteriz kalması üzerine dernekler, STK'lar, iş dünyası ve belediyeler de harekete geçti.

Bu kapsamda Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, yurt içinde çadır tedarikinde sıkıntı yaşayınca, yurt dışından ilk etapta 2 bin 500 çadır siparişi verdi.

Çin'den gelen çadırlar deprem bölgesinde 6 noktada kuruldu. Başkan İduğ 2 bin çadır sipariş daha verdiklerini açıkladı.

Öte yandan Bornova Belediyesi'nin çadır kent kurduğu illerin arasında Malatya'da yer alıyor.

Malatya'nın Cemla Gürsel Mahallesi'nde kurulan çadır kent noktasını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve beraberindekiler depremzede vatandaşlarla bir araya geldiler.

AĞBABA'DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Depremzedelere bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soran ve dayanışma gösteren Veli Ağbaba, daha sonra sosyal medyadan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'u etiketleyerek teşekkür mesajı paylaştı.

Ağbaba, "Cemal Gürsel mahallesinde Bornova Belediyemizin kurduğu çadır kentte kalan depremzedeleri ziyaret ettik. Vatandaşlarımız çadır kentten memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ilettiler. Malatyalılar adına Bornova Belediyemize ve Başkanımıza @drmustafaidug35 teşekkür ediyorum." dedi.

"BÖLGEYİ ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞTURACAĞIZ"

Başkan İduğ da CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'nın gönderisini alıntılayıp, "Sayın Genel Başkan Yardımcım bu hafta yurt dışından 2000 ilave çadır siparişimizi verdik. Sizlerin de gayretleri ve koordinasyonuyla bölgeye çadırlarımızı ulaştırmaya devam ediyoruz Tüm deprem bölgesini hep birlikte eski günlerine kavuşturacağız. Sizlere de kolaylıklar diliyorum." dedi.