EGEPOSTASI- HABER MERKEZİ- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün gece katıldığı canlı yayında CHP hakkında bomba bir iddiada bulundu. Bakan Soylu CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter için FETÖ'nün Kılıçdaroğlu'na özel istekte bulunduğunu açıkladı.

Bakan  Soylu şu an CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in FETÖ tarafından Kılıçdaroğlu'na özel olarak önerildiğini açıklarken bu süreçte yaşananları anlattı. Serter'in Pensilvanya bağlantılı kişiler tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na isminin verildiğini, ardından da CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Serter'i önce il başkanı ardından da milletvekili yaptığını iddia etti.

İYİ Parti, milletvekili aday adaylığı başvuru süresini uzattı İYİ Parti, milletvekili aday adaylığı başvuru süresini uzattı

İddialar Türkiye ve İzmir gündemine bomba gibi düşerken Milletvekili Serter daha önce de Karabağlar Belediyesi tarafından yaptırılan Uzundere Rekreasyon Alanı’nda Heykeltraş Ragıp Çiçen tarafından kendisini rüşvete aracılık ettiği iddiası ile gündeme gelmişti.

'FETÖ'CÜ DEĞİLİM' DİYEMEDİ!

Bu kez de FETÖ ile ilişkisi ile gündeme gelen ve konuyla ilgili saatler sonra açıklama yapan Serter, İçişleri Bakanı Soylu’nun her zaman yaptığı gibi iftiralar atarak Bakanlıkta kalmaya çalıştığını öne sürdü.

Serter, “İftira atarak, deli saçması sözler söyleyerek, itibarsızlaştırmaya çalışarak kimse bizi yolumuzdan alamaz. CHP’nin iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemez” dedi.