2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıda, 2023 yılı yatırım plan ve hedefleri görüşüldü. İçişleri Bakanlığı koordinesinde kamu hizmetlerinin vatandaş odaklı sunulması, vatandaşların bu hizmetlere erişimlerinin sürekli olarak en üst seviyede tutulması, 2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirilmesi, 2023 yılı yatırım plan ve hedeflerinin görüşülmesi amacıyla valiler ve kaymakamlar başkanlığında toplantılar düzenleneceği aktarıldı.

Kılıçdaroğlu'ndan Nevruz mesajı Kılıçdaroğlu'ndan Nevruz mesajı

Toplantılar illerde merkez ilçelerde; valinin başkanlığında, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları, esnaf ve sanatkarlar, ticaret ve ziraat odası başkanları, ilçelerde; kaymakam başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları, esnaf ve sanatkarlar, ticaret ve ziraat odası başkanlarının katılımlarıyla şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek.

İlki bugün 30 büyükşehirde eş zamanlı olarak valiler ve kaymakamlar başkanlığında kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarlarıyla gerçekleşen değerlendirme toplantılarında özellikle muhtarların taleplerinin dikkate alındı. Toplantıda ihtiyaçların giderilmesine yönelik çalışmaların hızlandırılması kararı verilirken, aynı zamanda önümüzdeki günlerde diğer illerde de toplantılar düzenlenmeye devam edileceği bildirildi.