Altınordu Futbol Kulübü tarafından 7,8,9 Nisan 2023 tarihlerinde düzenlenecek U12 İzmir Cup’ta Avrupa’nın devleri sahne alacak. Avrupa Futbolunun bir numaralı organizasyonu Şampiyonlar Ligi’nde olduğu gibi burada mücadele eden birçok dev takımın U12 Takımları İzmir’de sahaya çıkacak.

Marco Paixao atıyor, Altay kazanıyor Marco Paixao atıyor, Altay kazanıyor

Finale gidiş yolu

Dünya İzmir’de buluşuyor” mottosuyla yoluna devam eden U12 İzmir Cup, 20 ülkeden 42 yabancı takımın yanı sıra Türkiye’den de 30 takım katılacak. Büyük heyecana sahne olacak ve “Çocukların Şampiyonlar Ligi’ olarak adlandırılan turnuvamız, Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde toplam 10 sahada oynanacak. U12 İzmir Cup’a Avrupa’nın ve dünyanın önemli kulüplerinin yanı sıra değerli futbol adamları da katılım sağlayacak. Turnuvaya katılacak kulüpler de sosyal medya hesaplarından U12 İzmir Cup Turnuvası’na katılım sağlayacaklarını duyurmaya başladı.

72 takımdan oluşan Uluslararası U12 İzmir Cup’ta 8 grupta 9’ar takım mücadele edecek. Gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar son 32 turuna yükselecek. Grup birincileri diğer grupların dördüncüleri ile oynayacak. Gruplarını ikinci sırada tamamlayan takımlar ise diğer grupların üçüncüleri ile eşleşecek. Tek maç eleme sistemi üzerine oynanacak karşılaşmaları kazanan takımlar önce son 16 turuna yükselecek. 16 takımın eleme maçlarını kazananlar çeyrek final vizesi alacak. Uluslararası U12 İzmir Cup’ta 9 Nisan Pazar günü yarı final, üçüncülük ve final maçları oynanacak ve büyük heyecan sona erecek. (İHA)