Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl bu yıl da dolu dolu geçiyor. 2 Eylül Perşembe gün başlayan Kurtuluş Şenlikleri kapsamında Lara, Narkoz gibi ünlü isimler sahne alırken, Allstar 3*3 Sokak Turnuvası ve Voleybol Turnuvası düzenlendi. Torbalı halkı Kurtuluş Şenliklerine yoğun ilgi gösterirken, etkinlikler 7 Eylül Salı (Yarın) günü Atatürk Anıtı’na Torbalı Belediye Başkanlığı çelengi koyularak başlayacak. Saat 10:30’da ise Kapalı Pazar Yeri’nde kutlama programı düzenlenecek.  Kutlama programında Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirecek. Hemen ardından Şehit Kadir Altuntaş Cumhuriyet Ortaokul öğrencileri, kurtuluş gününe özel şiirler okuyacak. Kutlama programı, Torbalı Belediyesi Foklor ekibi ve Mehter Takımı’nın gösterileri ile son bulacak. 

GÜN BOYU KURTULUŞ ŞENLİKLERİ KAPSAMINDA ETKİNLİKLER SÜRECEK

Torbalı Belediyesi’nin Kurtuluş Şenlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu etkinlikler ise yarın sabah saat 09:30’da eski Torbalı Belediye Meydanı’nda halk oyunları ile başlayacak. Hemen ardından saat 11:30’da aynı yerde “Bando Dinletisi” gerçekleşecek. Saat 14:30’da ise Mehter Takımı, Barış Yapı’dan başlayıp Şehitlik Anıtı’nda sona erecek bir dinleti gerçekleştirecek. Saat 15:00’da ise Kadının Gücü Parkeye adı altında düzenlenen Voleybol Turnuvası’nda Torbalı Belediyespor-Göztepe, Yedi Eylül Kapalı Spor Salonu’nda karşı karşıya gelecek. Son olarak da saat 21:00’da Yedi Eylül Stadı’nda ünlü sanatçı Hayko Cepkin sahne alacak. 

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, ilçemizin kurtuluşu kapsamında düzenlenen etkinliklere bütün Torbalı halkını davet ederek “İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı dolayısıyla etkinliklerimiz kaldığı yerden devam ediyor. Torbalımız için en önemli günlerden biri olan 7 Eylül’de gerçekleştireceğimiz etkinliklere tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandı.